Potnij gąbkę na części i wrzuć do pralki. Popularny problem zniknie jak ręką odjął

Chyba każdy właściciel kota lub psa wie, jak ciężko pozbyć się sierści pupila z ubrań. Nawet po wielokrotnym praniu, na odzieży często zostają kłaczki. Jak rozwiązać ten problem? Istnieje na to sprawdzony sposób. Jedyne czego potrzebujesz to gąbka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Psy oraz koty regularnie gubią sierść. Wszechobecne kłaczki trafiają także na ubrania ich właścicieli. Jak się ich pozbyć? Poznaj sprawdzony trik, dzięki któremu odzież znów będzie nieskazitelnie czysta. Domowy sposób jest nie tylko tani, ale i niezwykle skuteczny.

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Wrzuć gąbkę do pralki. W mig pozbędziesz się kłaczków z ubrania

Skuteczność tego sposobu zaprezentowała na Instagramie właścicielka profilu vivesaludablefacil. Według niej, aby pozbyć się sierści z ubrań, potrzebujesz jedynie zwykłej gąbki. Przekrój ją na pół, lub kilka mniejszych części. Przed włączeniem pralki wrzuć do pociętą myjkę do bębna urządzenia. Dzięki temu, kłaczki, które przylepiłyby się do ubrań, zostaną na gąbkach.

 

Co więcej, gąbki, do których przylepiła się sierść, możesz oczyścić, a następnie użyć ponownie przy następnym praniu. Dzięki temu rozwiążesz problem kłaczków na ubraniach na dobre. Pamiętaj jednak, aby raz na jakiś czas wymieniać myjki. Nie chcesz przecież, żeby zaczęły śmierdzieć i zrujnowały zapach odzieży.

Włóż gąbkę do szuflady na detergenty. Efekt kompletnie cię zaskoczy

Gąbki mogą mieć pozytywny wpływ nie tylko na prane ubrania, ale i na samą pralkę. Niektóre urządzenia z czasem zaczynają wydzielać nieprzyjemny zapach. Smród często jest spowodowany bakteriami, a nawet pleśnią, które mogą pojawiać się wewnątrz urządzenia. Zwykle rozwijają się także w szufladzie na detergenty. Jak oczyścić ten element? Sięgnij po gąbki i ocet.

Nasącz myjki octem, a następnie włóż je do każdej z przegródek i odczekaj 10 minut. Po tym czasie wyjmij szufladę i dokładnie ją obmyj. Jeśli nie możesz jej odłączyć od pralki, dokładnie wyczyść komory gąbką. Ocet usunie resztki detergentów, co znacznie spowolni rozwój pleśni i zdezynfekuje urządzenie.

Więcej o: