Wymieszaj pastę do zębów i skorupki jajek. Po 10 minutach nawracający problem zniknie

Domowe sposoby to nie tylko tanie, ale i skuteczne alternatywy dla drogich produktów. Choć mogą wydawać się dziwne, to efekt, jaki zapewniają, całkowicie usprawiedliwia ich nietypowość. Doskonałym przykładem jest połączenie pasty do zębów i skorupek jaj. Wypróbuj tę mieszankę, a nie pożałujesz.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiele produktów, które uważamy za odpadki, można użyć ponownie. Skorupki jaj, które zwykle od razu trafiają do śmietnika, przydadzą ci się nie tylko w domu, ale i w ogrodzie. Wykorzystaj sprawdzone triki, a zaoszczędzisz czas oraz pieniądze.

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Wymieszaj pastę do zębów ze skorupkami jaj. W mig pozbędziesz się uciążliwego problemu

Sprzątanie łazienki nie jest najprzyjemniejszym obowiązkiem. Zwykle zajmuje sporo czasu, a doszorowanie niektórych elementów potrafi być naprawdę męczące. Szczególnie uporczywe zabrudzenia pojawiają się zwykle na fugach. Oprócz brudu potrafi się na nich również gromadzić pleśń. Aby szybko doprowadzić toaletę do nieskazitelnej czystości, warto wykorzystać sprawdzony myk z pastą i skorupkami jaj.

Jeśli chcesz pozbyć się pleśni i brudu z fug, skorzystaj z jednego z najlepszych domowych środków. Rozgnieć jedną skorupkę po jajku i wymieszaj ją z pastą do zębów w miseczce. Dzięki temu otrzymasz preparat, który nie tylko wybieli spoiwa, ale i usunie zabrudzenia dzięki właściwościom ściernym. Dokładnie rozprowadź mieszankę i zostaw ją na około 10 minut. Po tym czasie spłucz środek i przetrzyj fugi ręcznikiem papierowym. Po pleśni nie zostanie nawet ślad.

Skorupki jaj przydadzą ci się w ogrodzie. Stwórz domowy nawóz

Jeśli lubisz doglądać upraw w ogrodzie, skorupki jajek mogą ci się naprawdę przydać. To właśnie z nich stworzysz domowy nawóz, który znacznie poprawi rozwój roślin. Zalej resztki wrzątkiem i odstaw na tydzień w ciepłym miejscu. Pamiętaj, aby raz na jakiś czas przemieszać preparat. Środek będzie gotowy do użycia, gdy skorupki całkowicie się rozpuszczą. Podlej rośliny płynem, a wyrosną zdecydowanie szybciej. Pamiętaj, ze domowy nawóz nadaje się przede wszystkim do upraw zasadolubnych, czyli ogórków, sałaty, lub cukinii. Sprawdzi się także w pielęgnacji różnych kwiatów. Preparatem warto podlewać m.in. lawendę, piwonię i goździki.

Więcej o: