Wetrzyj sodę oczyszczoną w skórę. Irytujący problem szybko odejdzie w zapomnienie

Soda oczyszczona to jeden z najpopularniejszych składników domowych trików. Choć uniwersalność produktu jest powszechnie znana, to mało kto wie, że proszek sprawdzi się też dobrze w pielęgnacji skóry. Wypróbuj prostą metodę, a pozbędziesz się uporczywego problemu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jedna paczka sody oczyszczonej kosztuje niecałe 2 zł. To produkt tani, a zarazem niezwykle skuteczny. Doskonale radzi sobie z wieloma rodzajami brudu, sprawdzi się także przy pielęgnacji skóry. Brzmi dziwnie? Poznaj niezawodne rozwiązanie problemu, z którym boryka się wielu Polaków. 

Zobacz wideo Jak powinna wyglądać pielęgnacja dwudziestolatki?

Użyj sody oczyszczonej i zapomnij o tym kosmetyku. Zastąpi go bez żadnych problemów

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że soda oczyszczona doskonale sprawdzi się jako antyperspirant. Produkt nie tylko zamaskuje brzydkie zapachy, ale również zapobiegnie rozwojowi bakterii. Co więcej, wodorowęglanu sodu doskonale wchłania wilgoć. Dzięki temu możesz zapomnieć o mokrych plamach potu pod pachami i na plecach. Jak użyć sody jako domowego antyperspirantu? Receptura nie jest skomplikowana. Jedyne czego potrzebujesz, to proszek i nieco wody. Wypróbuj ten trik, a już nigdy nie kupisz gotowego dezodorantu.

Soda oczyszczona jako antyperspirant. Jak skorzystać z produktu w ten sposób?

Przed wypróbowaniem tego sposobu wykonaj prostą próbę alergiczną. Wymieszaj sodę z odrobiną wody, po czym nałóż środek na rękę. Odczekaj kilka minut. Jeśli nie zauważysz żadnych niepokojących zmian, zabierz się za przygotowanie domowego antyperspirantu. Pamiętaj jednak, żeby nie nakładać mieszanki na podrażnione lub zranione odcinki skóry. Nie korzystaj z niej także zaraz po goleniu.

Jak przygotować naturalny środek? Na początek dokładnie wymyj miejsca, w których chcesz użyć sody oczyszczonej. Następnie nawilż dłonie i posyp je proszkiem. Rozcieraj produkt do momentu uzyskania jednolitej masy o konsystencji papki. Uzyskaną w ten sposób masę wetrzyj w skórę. Poczekaj, aż całkowicie wyschnie. Dopiero wtedy załóż ubranie. Dzięki temu zapewnisz swojemu ciału ochronę przed potem i brzydkim zapachem na długo.

Więcej o: