Pokazała, jak wyczyścić przypalony garnek w 10 minut. "Uratowałaś mi życie"

Wystarczy chwila nieuwagi, by na dnie garnka lub patelni pojawiły się przypalenia. Czarne resztki to na szczęście nie koniec świata. Choć ślady po kuchennej wpadce wydają się trudne do usunięcia, wystarczą niezawodne sposoby, by naczynie znów było jak nowy. Sprawdź, jak wyczyścić przypalony garnek.

Przypalenia mogą pojawić się zarówno po wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie naczynia. A wpadka prawdopodobnie przydarzyła się każdemu choć raz w życiu. Pocieszające może być to, że to nie zawsze nasza wina. Zbyt duży ogień, przyklejone do dna resztki, nieuwaga czy nieodpowiednio dobrany tłuszcz - niezależnie od przyczyny, przypalony garnek nie od razu musi lądować w koszu czy kąpieli wykonanej z silnych środków chemicznych. Kluczowe jest szybkie działanie, a z przypaleniami w mig uporasz się prostymi domowymi sposobami.

Więcej sprawdzonych trików domowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kuchenne katastrofy. Jak uratować zbyt słoną lub za tłustą zupę? Jak wyczyścić przypalony garnek?

Jak wyczyścić przypalony garnek? Niezawodny trik sprawi, że będzie jak nowy

Wśród sposobów na to, jak wyczyścić przypalony garnek, znaleźć można wiele trików, w których wykorzystuje się produkty uniwersalne i do znalezienia w każdej kuchni. Przykładem może być woda z solą, która zmiękczy i rozpuści przypalenia, ocet (nie stosuj go do naczyń aluminiowych) czy tabletka do zmywarki, która świetnie rozprawi się także z przypaleniami w piekarniku. Niewielkie ślady wpadki usuniesz nawet zwykłym płynem do mycia naczyń. Co, jeśli problem jest poważny? Sięgnij po ten niezawodny domowy sposób.

Pokazała jak wyczyścić przypalony garnek lub patelnię. Fani nie kryją wdzięczności. "Genialne"

Sposobem na to, jak wyczyścić przypalony garnek i patelnię, ze swoimi obserwatorami podzieliła się tiktokerka Neat Caroline. W jej przypadku wpadka dotyczyła patelni z nieprzywierającą powłoką, ale metoda ta sprawdzi się także w przypadku innych naczyń, które spotkał podobny los. Po zastosowaniu tej metody patelnia znów była jak nowa, a po przypaleniach nie został nawet ślad. Jak wyczyścić garnek lub patelnię? Na początek zalej naczynie ciepłą wodą, by usunąć przypalone resztki jedzenia. Wciąż wilgotną powierzchnię zasyp grubą warstwą sody oczyszczonej. Na proszek wyciśnij sok z połówki cytryny i pozostaw na 10 minut. Po tym czasie chwyć za miękką gąbkę i wyszoruj naczynie. Po wszystkim wypłucz pod wodą.

Uratowałaś mi życie. Teraz będę podążać za tobą!
Genialne.
Zadziałało. Dzięki!
Sprawdzi się też do przypalonego piekarnika.

- pisali zachwyceni fani w komentarzach pod filmem.

Więcej o: