"Lombard. Życie pod zastaw": obsada fabularnego paradokumentu

Wśród seriali paradokumentalnych na uwagę zasługuje "Lombard. Życie pod zastaw". Obsada tego fabularnego paradokumentu o tematyce sensacyjno-kryminalnej, emitowanego na antenie TV Puls zdecydowanie wyróżnia go spośród innych tego typu produkcji. Sprawdzamy, jakich aktorów możemy oglądać we wrocławskim lombardzie.

"Lombard. Życie pod zastaw": aktorzy

Co sprawia, że spośród paradokumentów jednym z chętniej oglądanych jest "Lombard. Życie pod zastaw"? Aktorzy wcielający się w główne role. Akcja serialu rozgrywa się przede wszystkim we wrocławskim lombardzie, którego właścicielem jest Kazimierz Barski – w tej roli bezkonkurencyjny Zbigniew Buczkowski. Widz szybko przekona się, że prowadzenie lombardu bynajmniej nie jest zajęciem nudnym i dostarcza właścicielowi oraz jego pracownikom wielu wrażeń. Klienci, pojawiający się w lombardzie, trafiają tam zwykle z powodu różnych życiowych zawirowań. Różni ich wszystko: wiek, status społeczny i materialny, ale łączy potrzeba zdobycia dodatkowej gotówki. Oczywiście, prócz klientów zastawiających cenne dla nich rzeczy, w lombardzie pojawiają się też łowcy okazji, złodzieje czy policjanci. Każdy odcinek przynosi nową, interesującą i niebanalną historię, a niejako w tle śledzimy perypetie głównych bohaterów: właściciela, jego rodziny oraz pracowników.

Kreowany przez Zbigniewa Buczkowskiego Kazimierz jest zaradnym biznesmenem, który ma wiele empatii dla swoich klientów i chętnie im pomaga. Jest kochającym mężem Beaty (Małgorzata Szeptycka), ojcem dwójki dzieci: Adka (Mateusz Murański) i Marty (Agata Szafrańska) oraz dziadkiem Sebusia. Prawą ręka Kazimierza jest Mariusz Ryniewicz (Michał Chorosiński), który pod nieobecność szefa odpowiada za interes. Jego życie prywatne nie jest pozbawione perturbacji, ale udało mu się związać z ukochaną Andżeliką Zawadzką (Dominika Skoczylas), również pracownicą lombardu i samotną matką Marysi (Weronika Choromańska). Pracownikiem lombardu jest również Karol "Lolek" Stawicki (Jerzy Górski), który dzięki wykształceniu historyka sztuki zajmuje się wyceną antyków w lombardzie.

"Lombard. Życie pod zastaw": pełna obsada

Choć "Lombard. Życie pod zastaw" emitowany jest zaledwie od 2017 roku, pełna obsada tego serialu byłaby trudna do wymienienia, z uwagi na liczbę aktorów, którzy wystąpili w tej produkcji gościnnie, wcielając się w role klientów lombardu. Jednak trzon obsady stanowią aktorzy kreujący główne postaci: właściciela lombardu, jego rodzinę oraz byłych i obecnych pracowników lombardu.

Oto, kogo można podziwiać na ekranie:

 • Zbigniew Buczkowski jako Kazimierz Barski, właściciel lombardu,
 • Małgorzata Szeptycka jako Beata Barska, ukochana żona Kazimierza,
 • Agata Szafrańska jako Marta Barska-Stawicka, córka Kazimierza i Beaty,
 • Mateusz Murański jako Adrian ''Adek'' Barski, syn Kazimierza i Beaty, mąż Patrycji i ojciec Sebusia,
 • Paulina Jeżewska jako Patrycja Wereńczuk-Barska, była pracownica lombardu, żona Adka,
 • Michał Chorosiński jako Mariusz Ryniewicz, pracownik lombardu, prawa ręka szefa, związany z Andżeliką,
 • Dominika Skoczylas jako Andżelika Zawadzka, pracownica lombardu, samotna matka, partnerka Michała,
 • Jerzy Górski jako Karol "Lolek" Stawicki, pracownik lombardu zajmujący się wyceną antyków,
 • Maciej Gisman jako Maciej Grandasz, pracownik lombardu, który wcześniej prowadził jego filię,
 • Rita Weinar jako Bernadeta ''Benia'' Michalska-Dolna, pracownica lombardu,
 • Hanna Kochańska jako Anna Wojciechowska, nowa pracownica lombardu,
 • Dominik Dąbrowski jako Marcin "Beton" Dolny, mąż Beni, policjant,
 • Marcin Borchardt jako Roman Michalski, brat Beni,
 • Henryk Gołębiewski jako Józef "Ziutek" Szaniawski, stały klient lombardu,
 • Arkadiusz Tańcula jako Adam "Ryży" Ryżewski, były ukochany Andżeliki,
 • Dorota Kamińska jako Kornelia Grandasz, matka Maćka,
 • Iwona Domaszewicz jako Grażyna Szaniawska,
 • Weronika Choromańska jako Marysia Zawadzka, córka Andżeliki.

Odwiedzający tytułowy lombard aktorzy – kto pojawił się w serialu?

Wielu klientów odwiedza tytułowy lombard. Aktorzy wcielający się w nich to zazwyczaj mniej znane nazwiska w polskiej kinematografii, ale zdarzają się i aktorzy znani szerszej publiczności. Na przykład w role zaprzyjaźnionych z lombardem i jego pracownikami klientów wcielają się: Małgorzata Rożniatowska (jako Filomena), Kacper Kuryś (jako Krystek), Bogdan Kalus (jako Boguś) oraz Krzysztof Hanke (jako Zefel). Nie lada gratką było pojawienie się w jednym z odcinków serialu Katarzyny Pakosińskiej. Wcieliła się ona w rolę światowej sławy śpiewaczki operowej, Małgorzaty Waliszewskiej, która zabłądziwszy – trafia do lombardu. W serialu pojawiają się też goście specjalni, którzy wcielają się w samych siebie. Lombard odwiedzili na przykład: Paweł Nastula, Aleksander Doba, Bartłomiej Marszałek, Michał Wiśniewski, Radosław Liszewski z zespołu Weekend, Tomasz ''Niecik'' czy Kabaret z Konopi.

Jak zmieniała się obsada ''Lombard. Życie pod zastaw''?

Obsada serialu ''Lombard. Życie pod zastaw'', choć wciąż wzbogacana jest o nowych aktorów wcielających się w kolejnych klientów tytułowego lombardu, nie zmienia się zanadto od początku emisji serialu. Od 2017 roku po dziś dzień występują w serialu Zbigniew Buczkowski, Małgorzata Szeptycka, Mateusz Murański, Michał Chorosiński, Jerzy Górski, Dominika Skoczylas, Henryk Gołębiewski, Iwona Domaszewicz, Arkadiusz Tańcula czy Marek Wolny. Natomiast w obsadzie paradokumentu znajdowali się, ale już nie występują: Wojciech Dąbrowski, Wojciech Zygmunt, Dorota Łukasiewicz-Kwietniewska, Michał Kościuk, Magdalena Modra i Magdalena Waligórska-Lisiecka.

Zobacz też: Polskie komedie romantyczne. Zabawne i wzruszające. Te filmy zdecydowanie się udały

Zobacz wideo Nie tylko "Dumka na dwa serca". Polski film piosenką stoi
Więcej o: