10 najdziwniejszych mandatów za parkowanie

Napad na bank? Atak serca? Nic nie usprawiedliwia złego parkowania . Udowadniają to służby miejskie, wlepiając mandaty w najmniej oczekiwanym momencie.   

Prezentujemy listę 10 najdziwniejszych mandatów za złe parkowanie zebraną przez brytyjski dziennik "Daily Mail". Czy podobne przypadki zdarzają się w Polsce?

1. Michael Collins dostał mandat za złe parkowanie na przedmieściach Londynu, bo... jego ważący 17 ton tir utkwił przednimi kołami w dziurze na jezdni.

2. Służby drogowe ukarały Nicky Clegg, ponieważ zostawiła źle zaparkowany samochód. A właściwie wrak samochodu , na który spadło drzewo. Dzień wcześniej policja zapewniała, że może zostawić auto na jeden dzień na poboczu drogi.

3. Strażnik miejski w południowym Londynie wlepił mandat Nadhimowi Zahawiemu za źle zaparkowany skuter. Chwilę wcześniej pechowy mężczyzna miał wypadek na jednośladzie i leżał na drodze ze złamaną nogą . Nie usprawiedliwia to jednak nieprzestrzegania przepisów drogowych.

4. Robert McFarland z hrabstwa Yorkshire dostał mandat, ponieważ źle zaparkował... konia .

5. 77-letni Fred Holt o 20 minut przekroczył czas parkowania. Wizyta w banku przedłużyła się z powodu napadu uzbrojonych rabusiów . Dostał mandat.

6. Kary nie uniknął również ambulans Państwowej Służby Krwiodawstwa w Sutton, który od lat parkuje w tym samym miejscu i zbiera krew od honorowych dawców.

7. Kierowca autobusu miejskiego w Manchesterze, Chris O'Mahony dostał mandat, ponieważ wysadzając pasażerów zatrzymał się na... przystanku autobusowym . Funkcjonariusz, który wręczył blankiet został wysłany na dodatkowe szkolenie.

8. Kiedy David Holmes poczuł dotkliwy ból w klatce piersiowej , natychmiast udał się do szpitala. Zaparkował w pobliżu, a usłużna pielęgniarka wetknęła za wycieraczki kartkę z wyjaśnieniem krytycznej sytuacji. Strażnik miejski zamienił ją na mandat.

9. Krister Nylander wezwanie do zapłacenia kary za złe parkowanie w mieście Warwick dostał pocztą. Od razu wiedział, że zaszła pomyłka. Mężczyzna mieszka w Szwecji i od lat nie był w Wielkiej Brytanii.

10. Pewien instruktor ze szkoły nauki jazdy został ukarany, kiedy kursantowi zgasł silnik w trakcie pokonywaniu zakrętu.

Więcej o: