Polityk PO oskarżony o kradzież... dziecięcych butów!

A mówią, że będąc u władzy można się dorobić. Widocznie wcale tak nie jest, czego najlepszym przykładem jest były wójt gminy Kąkolewnica Wschodnia. Polityk został przyłapany na próbie kradzieży butów... dwa razy - donosi lubelska "Wyborcza". 

Jak podaje gazeta, były polityk PO z woj. lubelskiego ma przykry problem z prawem . Nie jest to jednak kolejna, klasyczna afera na szczytach władzy. Przeciwnie, ta historia zaczęła się od... kradzieży butów!

Adam K. 16 lat pełnił rolę wójta Kąkolewnicy, później kandydował bezskutecznie do parlamentu z list PO. Po przegranych wyborach chciał wycofać się z życia publicznego. Czy mu się to uda? Niespecjalnie. Zawdzięcza to nietypowej kradzieży, której miał się dopuścić.

Pewnego dnia Adam K. wszedł to jednego ze sklepów znanej obuwniczej sieci CCC. Został przyłapany przez obsługę na próbie wyniesienia męskich półbutów - pisze lubelska "Gazeta Wyborcza" . Jak sam tłumaczył, chciał wymienić wcześniej kupione obuwie. Nie miał jednak wymaganego do takiej zamiany paragonu. Wszystko poszłoby gładko, gdyby nie słabo przemyślany plan zuchwałego rabunku . Adam K. wszedł do sklepu z pustą reklamówką, wychodził natomiast z pełną. O kradzieży wartej ok. 80zł od razu poinformowana została policja .

Czy to już koniec? Nic podobnego! Adam K. nie dał za wygraną . 10 dni po swoim pierwszym wyczynie polityk znów pojawił się w tym samym sklepie. I oczywiście, miał takie same zamiary. Co tym razem go zdradziło? Wystające zza płaszcza sznurówki . Jak podaje gazeta, polityk chciał wynieść ze sklepu buty dziecięce . Zemsta na obuwniczym nie doszła do skutku.

Trzeciej wizyty jeszcze nie było. Policja nakazała Adamowi K. zapłacić za obuwie, które próbował ukraść. Sąd zdecyduje czy czeka go jeszcze jakaś kara.

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS !

Więcej o: