Pogaństwo legalne w brytyjskich więzieniach

W końcu! Skazani na więzienie poganie będą mogli w celi praktykować swoją religię. Od szat po kamienie runiczne, wszystko co jest potrzebne w najstarszej wierze świata jest teraz dozwolone za kratkami. No, prawie wszystko

Szacuje się, że wśród Brytyjczyków jest milion wyznawców kultów pogańskich. Około 300 z nich znajduje się w więzieniu. Dzięki porozumieniu Federacji Pogańskiej oraz władz brytyjskiego więziennictwa będą oni mogli teraz bez przeszkód otrzymać wszystkie przedmioty potrzebne w obrzędach i rytuałach. Dozwolone będzie też przeprowadzanie niektórych ceremonii religijnych.

Co wolno poganinowi trzymać w celi? Będą to między innymi szaty (bez kapturów), figurki przedstawiające bóstwa i kamienie runiczne. To jeszcze nie koniec: chorzy poganie umieszczeni w więziennym szpitalu będą mogli uczestniczyć w uzdrawiającym rytuale przeprowadzonym przez kapłana.

Rzecznik prasowy służby więziennej powiedział wczoraj, że nie wiadomo jeszcze, ilu z uwięzionych pogan skorzysta ze swojego nowo nabytego prawa.

Są pewne przedmioty powiązane z kultem religijnym, które poganie mogą posiadać w swojej celi. Każdy jednak wiąże się ze sporym ryzykiem - dodał pan rzecznik.

Niestety dla pogan, zakazane są bardziej "ekscentryczne" formy kultu. Nie jest dozwolone przykładowo palenie wielkich pochodni. No i może być problem z wyjazdem do Stonehenge.

Tutaj przeczytaj o pasjonacie, który postanowił wybudować replikę Stonehenge w Australii.

Weź Deser na wynos! Umieść go na swojej stronie lub blogu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się TUTAJ.

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS!

Więcej o: