Ślimaki powodują karambole!

Gdy drogę blokują ślimaki, na szybkie rozwiązanie problemu liczyć nie można. Szczególnie, gdy są ich setki... Jeden karambol i zamknięcie autostrady na 7 godzin - taki na razie jest bilans masowych migracji ślimaków.  

Niemieckie autostrady są znane z wysokiej jakości i niezawodności. Ten błogostan postanowiły najwyraźniej zmienić ślimaki . Sympatyczne zwierzątka wyruszyły na masową migrację i przy okazji sparaliżowały ruch na trasach szybkiego ruchu

Ślimaki mają na swoim koncie już 6 rozbitych samochodów . Pojazdy wpadły w poślizg na ślimaczym śluzie, co połączone z próbą uniknięcia rozjechania podróżujących skorupiaków musiało skończyć się rozbiciem samochodu. Szczęśliwie, nikomu nic się nie stało.

Policja musiała zamknąć odcinek B-14 nieopodal Sztuttgartu. 7 godzin trwało oczyszczanie asfaltu z małych podróżników. Przybyli na miejsce ekolodzy stwierdzili, że cała sytuacja może być spowodowana globalnym ociepleniem, a ślimaki po prostu szukały bardziej dla siebie odpowiedniego klimatu.

Jak powiedział jeden z kierowców: - To przypominało scenę z horroru . Wszyscy wychodzili z samochodów i zbierali ślimaki z drogi. Inaczej nie moglibyśmy przejechać.

TUTAJ przeczytaj inne świetne historie o przezabawnych zwierzętach!

Weź Deser na wynos! Umieść go na swojej stronie lub blogu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się TUTAJ.

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS na deser.pl@gazeta.pl !

Więcej o: