Pierwszy portret pamięciowy... yeti

Czyli jednak istnieje? Tak ma wyglądać legendarne stworzenie z niedostępnych Himalajów.  

Autorką rysunku jest brytyjska artystka Polyanna Pickering . Pomogły jej opowieści mieszkańców trudnodostępnych rejonów Himalajów w Bhutanie. Twierdzą oni, że yeti jest ich... sąsiadem.

- Byłam zdumiona, gdy powiedzieli o regularnych spotkaniach i bliskich kontaktach z yeti - powiedziała 65-letnia kobieta brytyjskiemu dziennikowi ''Daily Telegraph''. Opis był na tyle dokładny, że pozwolił na stworzenie ''portretu pamięciowego'' monstrum z gór.

- Według nich jest to bardzo nieśmiałe, małpokształtne stworzenie. Ma około 2,5 m wysokości - relacjonuje artystka.

Potwierdzeniem opowieści miejscowej ludności jest ''oryginalny'' 100-letni skalp yeti , przechowywany w klasztorze. - Był większy niż jakikolwiek skalp człowieka lub małpy, jaki widziałam - powiedziała Pickering.

Jonathan Downes , zoolog, który zajmuje się badaniami nad tajemniczymi gatunkami zwierząt stwierdził, że jest to najważniejsze odkrycie zoologii od 70 lat. O ile jest prawdziwe. Niestety, inne znane ''skalpy yeti'' okazały się spreparowane przez człowieka.

Weź Deser na wynos! Umieść go na swojej stronie lub blogu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się TUTAJ.

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS na deser.pl@gazeta.pl !

Więcej o: