Włożyła szczura do potrawy, żeby wymusić 500 tys. dolarów

Na nietypowy pomysł wpadła kobieta, która próbowała wymusić szantażem dużą kwotę od restauracji w Grand Chute w Stanach Zjednoczonych. Umieściła martwego szczura w potrawie podanej w lokalu i zażądała 500 tys. dolarów za milczenie.  

41-letnia Debbie R. Miller z Appleton w stanie Wisconsin utrzymywała, że znalazła szczura w lunchu, który jadła w ekskluzywnej restauracji Seasons Restaurant. Zagroziła kierownikowi lokalu, że zawiadomi media o tajemniczym znalezisku, jeśli nie dostanie naprawdę dużej kwoty pieniędzy.

Restaurator jednak nie ugiął się przed szantażem i oddał corpus delicti, czyli zwłoki gryzonia, firmie ubezpieczeniowej do ekspertyzy. Pracownicy ubezpieczyciela przeprowadzili odpowiednie dochodzenie i stwierdzili, że szczur należał do gatunku białych szczurów laboratoryjnych i nie mógł dostać się do potrawy z winy pracowników restauracji.

Oszustka stanęła przed sądem oskarżona o próbę wyłudzenia pieniędzy oraz pomniejsze wykroczenia, m.in. stawianie oporu w chwili aresztowania. W poniedziałek została zwolniona za kaucją 1500 dolarów. Kobiecie grozi nawet 3,5 roku więzienia.

Największy szczur na świecie waży 1,5 kg. Nie sposób go nie zauważyć!

Stołownik-recydywista regularnie oszukiwał restauracje w Wielkoposce

ZNAJDZIESZ NAS TEŻ NA DESER.PL!

Czytelnicy donoszą! Byłeś świadkiem absurdalnej sytuacji? Zrobiłeś śmieszne zdjęcia? Znalazłeś w sieci fajny film? NAPISZ DO NAS na deser.pl@gazeta.pl !

Więcej o: