Zuchwała kradzież piasku na Jamajce

Najdziwniejsza kradzież w historii? Władze Jamajki próbują wyjaśnić, w jaki sposób z prywatnej plaży skradziono ogromną ilość piasku, do której wywiezienia trzeba by użyć 500 ciężarówek. Ktoś najwyraźniej chce zbudowac wielki zamek...  

Właściciel jednej z jamajskich prywatnych plaż był zszokowany, gdy odkrył, że jego własność ogołocono z... piasku. Szacuje sie, że w operacji złodzieje musieli korzystać z ponad 500 ciężarówek .

Zastępca komisarza ds. wydobycia Laurie Henry tłumaczył, że próbki kradzionego piachu z plaży w okolicach Trelawny przekazano do innych regionów. Sprawa jest poważna, ponieważ plaża ogołocona z piasku traci swoje właściwości ochronne - wiatr i fale mogą zagrozić mieszkańcom wybrzeża.

Policja poinformowała, że nikogo jeszcze nie aresztowano, ale winnym grozi do pięciu lat więzienia. Karl Samuda, jamajski minister przemysłu zaapelował do złodziei aby dobrowolnie oddali się w ręce policji .

26-hektarowa działka , gdzie doszło do kradzieży, położona jest w sąsiedztwie rezerwatu namorzynów.

Na Jamajce kradziony piasek najczęściej sprzedawany jest firmom budowlanym.

Węgry nie są gorsze - tam złodzieje ukradli plażę. Całą plażę.

Zrób Deser na wakacje! Wyślij nam śmieszne wakacyjne zdjęcia, dowcipy i dziwaczne nazwy miejscowości. Napisz na deser_na_wakacje@gazeta.pl i weź udział w naszym letnim plebiscycie.

Więcej o: