Polak pobił rekord świata w jeździe rowerem non stop!

Bolesław Krawczyk dzisiaj o godz. 14.38 pobił rekord świata w jeździe rowerem po szosie non stop. Przejechał 813 km. Jego wyczyn zostanie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.   

Bolesław Krawczyk przed startem deklarował, że chce pobić należący do niego rekord z 2005 roku , który wynosił 807,5 km. Mimo iż już mu się to udało, zamierza jeździć do godz. 16.

Krawczyk bije rekord Guinessa w jeździe rowerem non stop po szosie od godz. 16 w sobotę. Jeździ po ul. Leśnej w Olsztynie, która na ten czas została zamknięta dla ruchu. Kolarz od soboty od godz. 16 zszedł z roweru zaledwie kilka razy, m.in. w nocy, by się ubrać, bo temperatura spadła poniżej 10 stopni Celsjusza. Krawczyk je i pije, jadąc rowerem .

Średnia prędkość, z jaką jeździ rekordzista wynosi 35 km na godz . Towarzyszą mu młodzi kolarze, którzy pilnują, by nie tracił tempa - oni jednak zmieniają się co kilka okrążeń.

Bolesław Krawczyk ma 57 lat, jest nauczycielem w-f. Oprócz kolarstwa pływa smoczymi łodziami , kajakami, żegluje katamaranem i gra w tenisa stołowego. Rekord świata w jeździe rowerem non stop po szosie Krawczyk bije po raz szósty.

ZOBACZ TEŻ:

Jak się uchronić przed złodziejami rowerów?

Rower z butami zamiast opon - też jeździ, ale czy da się na nim pobić rekord?

Amerykanin Brian "Young Gun" Krause nie jest szybki jak Bronisław Krawczyk, ale za to NIKT tak daleko nie pluje jak on!

Zrób Deser na wakacje! Wyślij nam śmieszne wakacyjne zdjęcia, dowcipy i dziwaczne nazwy miejscowości. Napisz na deser_na_wakacje@gazeta.pl i weź udział w naszym letnim plebiscycie.

Więcej o: