Awantura o miejsca parkingowe tylko dla kobiet

Chorwackie centrum handlowe wprowadziło specjalne, szersze miejsca parkingowe tylko dla kobiet. Pomysł niby dobry, ale okazało się, że wszyscy są niezadowoleni: i kobiety, i mężczyźni.  

Skąd awantura? Kobiety-kierowcy wkurzyły się za insynuację, że potrzebują szerszych miejsc parkingowych. Mężczyźni: bo to niesprawiedliwe i oni też tak chcą.

Kobiece miejsca parkingowe wymyśliła dyrekcja centrum handlowego Emmezeta w Zagrzebiu. - Są szersze, lepiej oświetlone i udekorowane różowymi kwiatkami. Chcieliśmy, by kobietom było łatwiej - wyjaśniają pracownicy. Ale nie udało się.

- Czy oni myślą, że jesteśmy niepełnosprawne, czy jak? Sugerowanie, że kobiety nie umieją zaparkować, to przestarzały, seksistowski nonsens! - denerwują się klientki. Panowie też nie są zachwyceni. - Dlaczego to kobiety mają specjalne względy? A my?- dziwią się.

W końcu centrum handlowe musiało przeprosić za "niefortunny pomysł". - Nie chcieliśmy nikogo urazić. Większość naszych klientów to kobiety, a my chcieliśmy uczynić ich życie łatwiejszym - powiedział dyrektor Slobodan Skolnik. Mu uważamy, że ułatwianie życia kobietom to szczytny cel. Proponujemy, by zaczęto od obniżenia cen.

CZYTAJ TEŻ:

Wyrzucili ją z centrum handlowego, bo miała skąpą sukienkę

Więcej o: