Ranking: Dziwne pytania z egzaminów na prawo jazdy

Deserowy przegląd prasy : Konie na drogach, przechodnie wybiegający na ulice i skomplikowane skrzyżowania - to tylko niektóre z problemów, z którymi muszą zmierzyć się początkujący kierowcy samochodów. "Guardian" donosi o najdziwniejszych egzaminach na prawo jazdy.  

Gdzie najtrudniej zdać prawo jazdy ? "Guardian" uważa, że w Wielkiej Brytanii! Gazeta porównała

egzaminy

brytyjskie oraz

amerykańskie

, przywołując jednocześnie kilka osobliwości z testów z całego świata.

Oto ranking dziwnych zadań z egzaminów:

- Wielka Brytania : Na rondzie napotykasz jeźdźca na koniu. Jak należy się zachować? (Odpowiedź: Oczekiwać, że koń może pojechać w dowolnym kierunku)

- Francja : Na drogę wychodzi kobieta z wózkiem . Zatrzymujesz się, czy jedziesz dalej? (Odpowiedź: Jedź dalej. To oduczy przechodniów beztroskiego zachowania)

- Chiny : Na drodze leży osoba z kością wystającą z ręki. Czy przesuwasz tą osobę, aby jechać dalej?

- Chiny : Skategoryzowane według specyfikacji, pojazdy do użytku rolniczego to: 1 - Trójkołowe i czterokołowe; 2- Trójkołowe, czterokołowe samochody, vany, ciężarówki i transportery czołgów ; 3- trójkołowe, czterokołowe i sześciokołowe pojazdy.

Wszystko ok., ale transportery czołgów ?

Do tego dodać należy różnego rodzaju systemu znaków drogowych , czy poruszanie się po lewej lub prawej stronie jezdni. Autor artykułu, kierowca z amerykańskim prawej jazdy bezskutecznie próbował zdać egzamin w Wielkiej Brytanii . Oprócz problemów z rondami i znakami, dziennikarz prawie oblał test na rozpoznanie potencjalnego niebezpieczeństwa: "Wszystko wokół mnie nagle zdawało się stwarzać zagrożenie".

A pomimo tych wielkich problemów, najczęstszym błędem jest nieprawidłowe zachowanie na skrzyżowaniach.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Policyjny mistrz parkowania pokazuje umiejętności - WPADKA

Walka o tanią benzynę - czas na modlitwy przy parkowaniu

Więcej o: