Największa wpadka w historii: Rząd zgubił... 20 tys. krów

Brytyjskie władze mają bogatą tradycję gubienia ogromnych ilości komputerów czy dysków z danymi podatników. Co powiecie na zgubienie, bagatela, 20 tys. krów? Ministerstwo rolnictwa... nie wie co się z nimi stało.    

Przedstawicielstwo brytyjskiego ministerstwa rolnictwa przyznali przed parlamentem, że nie wiedzą co się stało z... 20 tys. krów podległych urzędnikom.

Zwierzęta

najprawdopodobniej zaginęły podczas transportu.

Jak się okazało, część krów została wpisana do systemu rejestrującego, a część nawet w nim się nie pojawiła. Tysiące krów ładowanych na ciężarówki po prostu zaginęło . Inna grupa ze wspomnianego systemu... zniknęła. Ministerstwo rolnictwa prowadzi dochodzenie mające wyjaśnić masowe zaginięcia krów.

Na pewno pamiętacie, że to nie pierwsza taka wstydliwa wpadka władz brytyjskich. Nie tak dawno informowaliśmy o zaginięciu kilkuset komputerów z poufnymi danymi dotyczącymi armii Zjednoczonego Królestwa.

- Laptopy, dane, teraz te krowy - czy jest cokolwiek, czego rząd nie jest w stanie zgubić? - Pytał retorycznie Peter Ainsworth, polityk opozycji zajmujący się tematyką rolnictwa.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nie do wiary: Trening Tai Chi poprawia samopoczucie krów

Nosiła nietoperza w staniku przez... 5 godzin?

Więcej o: