Wpadka: dwie gazety i jeden jasnowidz - przepowiadamy kłopoty

Najsłynniejszy (według ''Super Expressu'') i najwybitniejszy (według ''Faktu'') jasnowidz Krzysztof Jackowski przepowiada, co nas czeka w 2009 roku. Specjalnie dla ''Super Expressu'' oraz specjalnie dla ''Faktu''. Przypadek? Specjalnie dla czytelników Deseru porównaliśmy obie wizje. Dobrze nie będzie.  

Jasnowidz z Człuchowa czarno widzi naszą przyszłość. W obu wersjach czekają nas coraz dotkliwsze kłopoty gospodarcze, wojna w Azji (lub na Bliskim Wschodzie), powrót Andrzeja Leppera , a Niemcy zabiorą nam Euro 2012 . Nie wierzycie? Przepowiednia już zaczęła się sprawdzać. Dawno nie widziany w mediach Andrzej Lepper był dzisiaj gościem TVN24.

Zresztą sam Jackowski przypomina, że jego przepowiednie na 2008 roku sprawdziły się prawie w 100 procentach - to on już w grudniu 2007 roku przewidział kryzys bankowy. Teraz będzie już tylko gorzej. Wizje nadchodzącego roku przedstawione czytelnikom ''F'' i ''SE'' są prawie identyczne. Ale jak powiada mądrość ludowa, prawie robi wielką różnicę .

Jedno jest pewne - kryzys będzie się pogłębiał. Najgorszy okres czeka nas na początku (styczeń-marzec wg ''F'') lub w środku roku (czerwiec-lipiec wg ''SE''). Efektem gospodarczej stagnacji i braku inwestycji będzie ''straszny bałagan'' w budżecie państwa.

Kryzys ekonomiczny sprawi też, że ''globalizacja w Europie osłabnie'', a Unię Europejską może czekać nawet rozpad. A na pewno cięcie inwestycji, m.in. na polskie drogi. W tej sytuacji organizacją Euro 2012 w większość przejmą na siebie Niemcy . Jednak o tej przerażającej informacji dowiedzą się wyłącznie czytelnicy ''Faktu''.

W wersji dla ''SE'' zamiast tego pojawiła się prognoza pogody - jedyny ciepły promyk słońca w mrocznym świecie 2009 roku. Zima ma być krótka i stosunkowo łagodna, a lato długie i upalne. Przepowiednię dla ''F'' jasnowidz również kończy, hmm... powiedzmy, że optymistycznie. Będzie źle. Tak źle i strasznie, że przerażeni ludzie zbliżą się do siebie.

Wszystkim jasnowidzom, redakcjom obu tabloidów, a przede wszystkim naszym czytelnikom życzymy mimo wszystko szczęśliwego Nowego Roku . A na osłodę po tych budzących grozę wizjach proponujemy bardziej optymistyczną wróżbę . Specjalnie dla nas wróżka Victoria przedstawia przepowiednię dla Polaków, Polski i świata na 2009 rok:

KONIECZNIE ZOBACZ TEŻ: Czy Andrzej Lepper zatańczy znowu ''bredgensa''? Posłanka dzwoniła do wróżek, wydała majątek... Wróżka Miriam: ''Ziobro będzie tatą''. Poseł potwierdza? KONKURS! Wysyłaj nam śmieszne zdjęcia, historie i filmiki i wygrywaj nagrody!

Więcej o: