Miss Universe 2009: tak się cieszyła, że spadła jej...

Stefania Fernandez, 18-letnia Miss Wenezueli została nową Miss Universe. Podobnie jak w zeszłym roku, nie obyło się bez pięknej wpadki.

W zeszłym roku mogliśmy podziwiać spektakularny upadek Miss USA , teraz - spektakularny upadek korony. Stefania Fernandez tytuł odbierała z rąk ubiegłorocznej zwyciężczyni - również reprezentantki Wenezueli. Coś jednak wymknęło się spod kontroli i trofeum potoczyło się na ziemię (wideo - patrz niżej).

Fot. Andres Leighton AP

Najpiękniejsza kobieta wszechświata - Stefania Fernandez z Wenezueli - fot. Andres Leighton AP

Fernandez pokonała konkurentki do korony z 83 krajów. To drugi z rzędu, a w całej 59-letniej historii konkursu - szósty tytuł Miss Universum dla reprezentantki Wenezueli.

Do czołowej piątki finalistek niestety nie dostała się reprezentantka Polski, Angelika Jakubowska . Znalazły się w nim natomiast dwie przedstawicielki Ameryki Łacińskiej: 23-letnia Ada de la Cruz z Dominikany i 20-letnia Mayra Matos z Puerto Rico. Do finału dostały się też dziewczyny z Australii i Kosowa.

Nowa Miss Universe Stefania Fernandez, dostała nagrodę pieniężną, której suma pozostaje tajemnicą organizatorów. Poza tym młoda Wenezuelka dostała czek na 100 tysięcy dolarów na studia w Nowym Jorku, pięciodniowe wakacje dla dwojga na Bahamach, komplet biżuterii i strojów.

Tegoroczny konkurs piękności odbył się w Nassau, stolicy Bahamów, w kurorcie Atlantis.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ PIĘKNEJ MISS UNIVERSE 2009 (Z KORONĄ I BEZ)>>>

Więcej o: