Emeryt rabował banki, żeby spłacić kredyt

Smutna historia w czasach kryzysu.

73-letni mieszkaniec Florydy obrabował trzy miejscowe banki z niewielkich kwot, aby - jak twierdzi - spłacić kredyt za dom.

James Bruce został aresztowany po obrabowaniu trzech banków w Tampie na Florydzie. Wchodził do nich i podawał urzędnikowi bankowemu kartkę z żądaniem wydania 600 dolarów w banknotach 100-dolarowych. Na kartce zaznaczał, żeby nie uruchamiać alarmu. Nie miał przy sobie broni.

Zdjęcie z zatrzymania Bruce'a ukazały się w lokalnej prasie Fot. za tbo.com

Po zatrzymaniu przez policję w czwartek powiedział, że musiał rabować, aby spłacić kredyt hipoteczny na swój dom. Bruce nie był w przeszłości karany. Będzie odpowiadał z wolnej stopy, gdyż sąd zwolnił go z aresztu za kaucją w wysokości 22 000 dolarów. Grozi mu 15 lat więzienia .

Gdy zdjęcia z zatrzymania Bruce'a ukazały się w lokalnej gazecie, od razu rozpoznał go jeden z dawnych przyjaciół. - To miły człowiek, przez całe życie ciężko pracował - powiedział. - Kiedyś nawet sporo zarabiał, ale sporo się od tego czasu zmieniło. Ostatnio dzwonił z prośbą o pożyczkę, ale mogłem pożyczyć tylko niewielką kwotę - dodał.

doro /(PAP)

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK

Więcej o: