Byli za grubi, żeby latać samolotem. Postanowili się odchudzać i...

... schudli razem prawie 100 kilogramów.

Alan i Jan Coupe w 2005 roku lecieli na wakacje na wyspę Guernsey. Gdy stewardessa poprosiła ich, żeby usiedli oddzielnie, żeby ''lepiej rozłożyć ciężar'' poczuli się upokorzeni. Po powrocie do domu żona zaproponowała, żeby się odchudzili.

Na początku byłem przerażony tym pomysłem - wspomina pan Coupe.- Jednak Jan i ja zawsze robiliśmy wszystko razem. Pomyślałem, że jeśli nie schudnę, może mnie niedługo zabraknąć, więc się zgodziłem -dodaje

Zapisali się do organizacji Slimming World . Dostali indywidualne diety i programy ćwiczeń. Pierwszy sukces przyszedł już po tygodniu - razem stracili 8 kilogramów. Dalej było już tylko lepiej. Przyzwyczaili się do zdrowego jedzenia i ruchu. W końcu zostali wybrani parą roku. Dostali za to 3 tys. funtów.

Odkąd zaczęli się odchudzać, kompletnie zmienili tryb życia. Zamiast jadać w fast foodach, gotują razem zdrowe jedzenie. - Gdy byliśmy otyli, nawet przejście kilku kroków było trudne. Teraz jeździmy na rowerach, spacerujemy i pływamy - chwali się pani Coupe.

Pan Coupe waży teraz 80 kg . - Gdy schudłem, lekarz wykrył u mnie wadę serca. Prawdopodobnie miałem to od lat, ale nie zostało wykryte przez tłuszcz. Odchudzanie ocaliło mi życie. - mówi. Alan Coupe planuje jeszcze jedną dużą zmianę... chce zgolić brodę. - Gdy byłem gruby, próbowałem się za nią chować. Teraz nie mam się czego wstydzić - opowiada.

Więcej o Jan i Alanie  Coupe znajdziesz tutaj>>>

doro

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK

Więcej o: