Włodzimierz Cimoszewicz zostanie DJ-em

Już w piątek możecie wybrać się w muzyczną podróż, której przewodnikiem będzie były premier. Przekonajcie się, czego słucha, ponieważ sam dokonał wyboru utworów do dwugodzinnej audycji.

Może Włodzimierz Cimoszewicz nie pojawia się ostatnio w mediach, ale to nie oznacza, że polityk od nich stroni. W najbliższy piątek zasiądzie przed mikrofonem na antenie Polskiego Radia Białystok.

Podczas audycji będzie można wysłuchać około 25 piosenek w wykonaniu m.in.: Boba Dylana, Beatlesów, Rolling Stonsów, Scotta McKenzie, Procol Harum, Elthona Johna, Roya Orbisona, Animalsów i Mary Hopkins.

- Muzyką interesuję się od zawsze, czyli tak naprawdę od kiedy stałem się nastolatkiem. Piątkowa audycja będzie wypełniona muzyką, która się nie starzeje - a przynajmniej mnie się tak wydaje - powiedział PAP Life Cimoszewicz.

Audycję byłego premiera rozpocznie utwór Boba Dylana z 1974 roku "Forever young".

- Ta piosenka, jak i większość pozostałych, ma dla mnie duże znaczenie. Dylan, także dla mnie, był w pewnym stopniu przewodnikiem. W programie znajdzie się też inna jego kompozycja "The Times They Are a-Changin", a więc kolejny przykład pewnego ogólnego przesłania- powiedział PAP Life Cimoszewicz.

Cimoszewicz tak się zapalił do pomysłu, że w planach już są kolejne audycje - z muzyką country oraz polskimi przebojami lat 60. i 70 .

Szefostwo stacji nie zamierza na tym poprzestać - chce zaprosić również innych polityków i zrobić cykl "Nie róbmy polityki - słuchajmy muzyki" .

- Skierowaliśmy wstępne propozycje do premiera Donalda Tuska. Bezpośrednich rozmów jeszcze nie prowadziliśmy, bo procedura jest skomplikowana. Naszym marzeniem jest ponadto, żeby audycję u nas poprowadził prezydent Bronisław Komorowski. Mam nadzieję, że uda się nam namówić głowę państwa na takie wystąpienie - powiedział Prochowicz.

Chyba z ciekawości jutro posłuchamy.

źródło: PAP

Zima stulecia zaatakowała. Zobacz mega-korek w Chicago >>

Więcej o: