Domowy sposób na wągry? Zaoszczędzisz co najmniej 200 zł, a produkty masz już w kuchni

Wągry pojawiają się na naszej twarzy z wielu przyczyn. Aby się ich pozbyć, nie musisz wydawać fortuny na profesjonalne zabiegi! Wystarczy profilaktyka i produkty, które masz już w swojej kuchni, a zaskórniki odejdą w zapomnienie. Ten domowy zabieg jest prosty, a w dodatku wykonasz go w 5 minut.

Wągry potrafią być prawdziwym utrapieniem nie tylko w okresie dojrzewania. Dorośli również zmagają się z tym problemem. Jak poradzić sobie z zaskórnikami nie wydając fortuny? Podpowiemy ci kilka trików.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak nakładać róż w kremie, by idealnie pasował do koloru na ustach?

Jak usunąć wągry z nosa? Domowe sposoby na oczyszczanie twarzy 

Zalet olejku herbacianego jest wiele. Jedną z nich jest to, że świetnie działa jako oczyszczacz twarzy. To bardzo ważne w walce z zaskórnikami. Im lepiej zadbasz o higienę twarzy, tym mniej wągrów się na niej pojawi. Jak stosować olejek herbaciany? To bardzo proste! Nalej do miski ciepłą wodę. Następnie dodaj kilka kropel olejku herbacianego. Pamiętaj, że woda musi być na tyle ciepła, aby parowała. W kolejnym kroku nachyl twarz nad naczyniem. Para powinna lecieć w jej stronę. Możesz przykryć głowę ręcznikiem dla lepszego efektu. Wytrzymaj tak przez 15 minut i gotowe. Skóra twarzy powinna być doskonale oczyszczona.

Peeling również jest bardzo ważny! Zastosuj do tego ten produkt

Peeling skóry twarzy również jest istotny w walce z zaskórnikami. Pomaga pozbyć się zanieczyszczeń i martwego naskórka. Te dwa czynniki mają spory wpływ na powstawanie wągrów. Jak przeprowadzić domowy peeling? Ten zabieg również nie jest trudny. Weź miseczkę i dodaj do niej odrobinę ulubionego kremu do twarzy. Następnie dosyp kilka łyżek brązowego cukru. Dodaj także łyżkę oleju kokosowego, choć jest on opcjonalny. Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki i wmasuj w twarz. Następnie zmyj wszystko delikatnie ciepłą wodą i gotowe. 

Jak pozbyć się zaskórników? Kiedy już się pojawią, zastosuje "parówkę"

Choć nazwa jest osobliwa, to jednak wcale nie chodzi o produkt spożywczy. Sposób jest bardzo podobny do tego, gdzie stosujesz olejek herbaciany, jednak nieco się różni. W tym triku kluczowa będzie sama para wodna. Do garnka wlej wodę i zagotuj. Następnie dodaj do niego napar z rumianku. W kolejny kroku nachyl twarz nad garnkiem. Pamiętaj, aby zachować odległość około 30 cm. Przykryj głowę ręcznikiem i wytrzymaj około 5 minut. Dzięki temu wągry powinny zniknąć. Pamiętaj, aby przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu w domu, skonsultować się najpierw z dermatologiem.

Więcej o: