Na ten moment czekaliśmy od 2011 r., gdy Elon Musk obwieścił światu plany budowy gigantycznej rakiety, znanej dziś jako Falcon Heavy. Zaplanowany na 6 lutego start może wpłynąć na przyszłość misji kosmicznych, o jakich od dawna marzy ludzkość
;;sB_nEtZxPog;;;;SpaceX Falcon Heavy launch Najpotężniejsza współcześnie istniejąca rakieta, słabsza jedynie od historycznego Saturna V Celem testu było sprawdzenie możliwości wynoszenia pojazdu napędzanego przez 27 silników, a zwłaszcza zdolnosci rakiety do wytrzymania obciążeń i szoku wywoływanego
chodzi o konstrukcję czasem robi sie ja od zera, a czasem modyfikuje falcon heavy to pochodna wczesniejszych falconów (rakieta) a amerykański prom kosmiczny, czy ruska energia to były konstrukcje robione w zasadzie od nowa prom kosmiczny też nie miał poprzedników i nie ma zadnego znaczenia ze firma
choć wiadomo ze koszty potrafia sie mocno zmienić w USA w zasadzie ten SLS nie przyda sie do niczego innego niż misje marsjańskie wszystko inne ogarnie falcon heavy jeśli nie będzie awaryjny bo to wciaz nie jest pewne ta wczorajsza misja to sukces ale obiekt nie trafił tam gdzie miał trafić
cojestdoktorku napisał: > > > choć wiadomo ze koszty potrafia sie mocno zmienić w USA > > w zasadzie ten SLS nie przyda sie do niczego innego niż misje marsjańskie > wszystko inne ogarnie falcon heavy jeśli nie będzie awaryjny bo to wciaz nie je > st pewne
bonobo44 06.02.18, 22:52 > Falcon Heavy poleciał! - Wyprzedziłeś mnie z tym wątkiem. Miałem go założyć wczoraj wieczorem, albo dzisiaj rano, a tu taka niespodzianka. - Bardzo mnie cieszy ten sukces Muska. To niesamowity facet potrafiący stworzyć taki zespól fachowców. Kiedyś miałem marzenie, by jako
cojestdoktorku napisał: > chodzi o konstrukcję > czasem robi sie ja od zera, a czasem modyfikuje > falcon heavy to pochodna wczesniejszych falconów > (rakieta) > A kto opracował te Falcony i na bazie iloletnich doświadczeń? > a amerykański prom kosmiczny, czy ruska energia to były konstrukcje
, bardzo niezawodny system, tyle że duzo kosztował a mało podnosił dziś zwykły falcon może wynieśc na orbitę prawie tyle samo > Nie ma w trym nic politycznego, o czym nizej jasne ze jest :) bo sie jaramy tym ze falcon heavy wyniósł dwie tony ładunku w pierwszym starcie i przymykamy oko na to ze
o i pomruk gdzie indziej polemizuje ze mną w oddzielnie założonym przesz siebie wątku: Ameryka_Chiny_i_Kosmos Saturna 5 już nie ma Długi Marsz już jest... wersja 5 będzie gotowa (zgodnie z harmonogramem) już wkrótce Falcon Heavy też wtedy ma już być - przynajmniej czysto ... teoretycznie chiński
> > jasne ze jest :) > bo sie jaramy tym ze falcon heavy wyniósł dwie tony ładunku w pierwszym starcie > i przymykamy oko na to ze jeden booster sie rozbił, ze ładunek zamiast w kierun > ku marsa poszedł kierunku pasa asteroid, u ruskich uznano by to za wtopę :) > > a jak wspominam o Energii która w