Więcej o:

golenie

Wypowiedzi na forum o:

golenie

 • Jaki balsam po goleniu/depilacji?

  Jaki balsam łagodzący stosujecie po goleniu nóg? Kiedyś miałam świetny balsam Ziaji, potem Perfecty - oba zostały wycofane a w drogeriach na półkach praktycznie nic nie ma. Za to dla facetów pełno... tak jakby nogi nie swędziały i nie wymagały pielęgnacji po goleniu :-/ Polećcie jakiś wydajny balsam

 • Co na podrażnienia po goleniu?

  Dotyczy córki wczesnej nastolatki, skórę ma wrażliwą, ze skłonnością do AZS, depilacje w jej przypadku odpadają. Zostaje golenie. No ale pojawiają się podrażnienia. Czy macie jakieś skuteczne sposoby walki? Nie potrafię jej za bardzo doradzić bo ja nie mam z tym problemu - wystarczy mi trochę mydła

 • Re: Co na podrażnienia po goleniu?

  Damski zel do golenia z Lidla, po goleniu posmarować medidermem. Skóra przyzwyczaja się do golenia, jako nastolatkę podrażniało mnie golenie, teraz swędzi mnie gdy się nie golę.

 • Prawo kobiet do niegolenia się

  Czy kobiety mają społeczne prawo aby się nie golić i prezentować publicznie owłosione nogi, pachy itp. i nie być za to szykanowanym?

 • Re: Co na podrażnienia po goleniu?

  Golenie u wczesnych nastolatek jest obowiązkowe czy wynika z bezkrytycznego poddawania się modzie, nawet że szkoda dla zdrowia?

 • Re: Co na podrażnienia po goleniu?

  Nie używać żadnych pianek do golenia, tylko nasmarować żelem do mycia/mydłem, które ma sprawdzony i golić zwykłą maszynką jednorazową, nie przyciskać mocno, żeby skóry ie drapać, a po goleniu oklepać dłońmi posmarowanymi zwykłym kremem nivea, albo kremem dla dzieci nivea baby, albo kremem bambino

 • Re: Co na podrażnienia po goleniu?

  Ja w kwestii mazideł - kiedy zaczynałam przygodę z depilacją i goleniem mazideł się nie stosowało i nie promowało, ale rynek zdecydował inaczej. Po goleniu przecieram skórę wodą utlenioną. Dziecko z wrażliwą skórą i okazjonalnymi problemami też ją stosuje.

 • Re: Co na podrażnienia po goleniu?

  kokosowy15 napisał(a): > Golenie u wczesnych nastolatek jest obowiązkowe czy wynika z bezkrytycznego pod > dawania się modzie, nawet że szkoda dla zdrowia? Tak, jest obowiązkowe i wynika z bezkrytycznego poddawania się modzie. U jednych. A inni robią tak, bo chcą.

 • Re: Co na podrażnienia po goleniu?

  Używam takiej maszynki co ma już na sobie mydło do golenia, mocno moczę, nanoszę tego mydła dużo i nic nie podrażnia. -- Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.

 • Re: Co na podrażnienia po goleniu?

  Całe życie się z tym bujam, choć nie mam AZS. Sprawdzone patenty: - NIGDY nie golić się na mydło, najgorzej podrażnia, używać kremów/żeli do golenia, najlepiej takich eko, krótki skład, jak najmniej chemii, - ZAWSZE używać ostrej maszynki DLA MĘŻCZYZN, polecam Gillette 5 ostrzy, wymienne, - NIGDY