granica

Wypowiedzi na forum o:

granica

  • do mieszkajacych za granica znajomosc jezyka

    Do osób mieszkających za granicą , jak oceniacie swoją znajomość języka kraju, w którym mieszkacie? Ja szczerze przyznam, że mieszkam we Włoszech już 30 lat. Kiedy tu przyjechałam, nie znałam włoskiego w ogóle. Początkowo porozumiewałam się po angielsku, a włoskiego uczyłam się ze słuchu, w

  • Granica pomiędzy normalnym stresem a zaburzeniem

    dla mnie: cięzki wypadek w bliskiej rodzinie. Zagrożenie życia minęło ale ciągle jest niepewność do do przyszłości. Tak się wczoraj zdenerwowałam, że aż sie trzęsłam, ze 3 godziny. Potem przespałam w nocy 10 godzin bez przerwy. Dzisiaj dalej potrafi mnie zatrzęść. Tak, jestem bardzo emocjonalna. Ale

  • System przeciwdronowy na polskiej granicy

    Polska zainstaluje do 2027 r. na swojej granicy wschodniej najnowocześniejszy w Europie system antydronowy. Dobrze, że robi to Tusk i KO, jakby robił PiS to by rozkradli kasę a system działałby tylko na samolociki papierowe. "Niemiecka prasa o "absolutnym przełomie" w obronie polskiej granicy -

  • Granice pisiego rozkojarzenia

    To jat to w końcu jest z tą wolnością artystyczną i dla kogo są te granice? Organizowane protesty przez polityków PiS zaczęły się jeszcze przed koncertem. Nie odpowiadały im dawne utwory i styl życia Maleńczuka :) O Boże, Boże - spuść dwa noże i gęś pieczona do tego. Konsumpcji dokonam już sam :)

  • Re: do mieszkajacych za granica znajomosc jezyka

    Do osób mieszkających za granicą , jak oceniacie swoją znajomość języka kraju, w którym mieszkacie? _ Ktorego? Bo moj kraj ma trzy ... i Jak tu zyc, panie premierze?

  • Re: do mieszkajacych za granica znajomosc jezyka

    No trudno, takie uroki emigracji.Coś zyskujesz, coś tracisz ale zyskujesz też perspektywę, której są pozbawieni ludzie nigdy nie mieszkający za granicą lub nie znający biegle języka obcego.

  • Re: Granica pomiędzy normalnym stresem a zaburzen

    współczuję trudnych przeżyć; każdy ma własną granicę, więc musisz wsłuchać się w siebie, ale nie wywlekaj za bardzo przeszłości; moją granicą i kryterium jest sen - jak nie śpię to jest źle a jak nocny odpoczynek i regeneracja działa prawidłowo to organizm sobie radzi -- 5/4 Polaków nie zna się na

  • Wspieranie Ukrainy tak, ale w granicach...

    wespazjan napisał(a): > Ale jak ktoš chce sobie zrobić krzywdę, to lepiej sobie młotkiem w kolano walni > e, a nie wspiera Ukrainę w wejšciu do UE czy nie daj Boże do NATO. Wspieranie Ukrainy tak, ale w granicach... rozwagi. Wspierac Ukraine tylko na tyle - by nie padla. W Interesie Polski jest - by

  • "Granice życia"

    uparcie żądamy dowodu na istnienie świadomości po śmierci? Może to właśnie śmierć jest twierdzeniem nieudowadnialnym w naszym systemie – prawdą, która wymaga wyjścia poza własne granice. Umierając, podobno dowiadujemy się, jak żyć. Pytanie brzmi: czy naprawdę potrzebujemy śmierci, żeby wreszcie

  • Re: Jeszcze raz o seniorze-gdzie są granice?

    NO ale tu mowa o czym innym tak? Doczytałaś do konca. Tu granicą jest mieszkanie. Ta seniorka nie moze juz mieszkać sama...