Pani Tereso, jaka jest poprawna pisownia takich nazw jak :Kraj Kwitnącej Wiśni, Kraj Tulipanów, Kraj Klonowego Liś powinno sie je pisać wielkimi literami czy malymi? Rozne slowniki podaja rozne wersje. Swoja nazwa bylaby odpowiednia dla naszego kraju?Ale to juz pytanie zartobliwe...
Wyrazy pospolite używane w znaczeniu nazwy własnej piszemy wielkimi literami, np. Korona (Polska), Trójmiasto (Gdańsk, Sopot i Gdynia), oraz używane w tej funkcji wyrażenia o zatartej strukturze, np. Kraj Wschodzącego Słońca, Kraj Kwitnącej Wiśni - taki zapis podaje „Wielki słownik ortograficzny
efedra napisała: > A mnie sie wydaje, ze to zalezy od stopnia przyjecia sie tej nazwy. > Bo Krajem Kwitnacej Wisni pieknie nazwali Japonie Japonczycy i jest to nazwa > znana na calym swiecie. Ale ze Holandia jest krajem tulipanow, to po prostu > oczywiste stwierdzenie. Ortografia emocjonalna...