Wypowiedzi na forum o:

mikołajki

  • Mikołaja/Mikołajka

    Wiem, że imię nie jest spotykane, a jego międzynarodowa forma jest zbyt powszechna, choć dla mnie i tak piękna. Czy ktoś poznał kiedyś Mikołaje, Mikołajki? Urzekła mnie na tyle, żeby móc nadać dziecku w takim właśnie zapisie - 'Mikołajka'.

  • Re: Mikołaja/Mikołajka

    To było tylko moje odczucie, to że imię brzmi jak zdrobnienie, nie musi pozbawiać go uroku Co do nadań, to w PESEL na 2026 nie ma tam zarejestrowanej ani Mikołai, ani Mikołajki, więc w Polsce może być 0 lub 1. W sumie jestem ciekawa, czy Mikołajka przeszłaby w USC, ale zapewne tak I bardzo dobrze,

  • Re: Mikołaja/Mikołajka

    Wolę formę Mikołajka. Analogicznie, jest też samodzielna Nawojka.

  • Re: Mikołaja/Mikołajka

    Spotkałam jedynie 2 Nikole i jednego Mikołaja, jednak żadnej Mikołai. Pewnie wielu osobom będzie się kojarzyła jako męski Mikołaj, ale np. zdrobnienia Mikołajka, czy Mika są nawet całkiem fajne

  • Re: Mikołaja/Mikołajka

    Rozumiem, to rzeczywiście brzmi zdrobnieniowo ale mam dwa imiona, które właśnie kończą się na -ka. Poza tym, jeszcze sporo imion może przyjść na myśl. Byłam zwyczajnie ciekawa, czy są nadania tego imienia jako Mikołajki. Mikołaja natomiast brzmi już odmęsko. Nicole uwielbiam ale jest kilka dekad po

  • Re: Mikołajki

    Dlaczego? Może u ciebie jest tradycja, że większe prezenty wręcza się w Mikołajki a mniejsze pod choinkę? W moim rodzinnym domu w ogóle nie obchodziło się Mikołajek. Tylko w szkole było losowanie.

  • Re: Mikołaja/Mikołajka

    Mikołaja mi się nie podoba. Może to dlatego, że przez dodanie "a" na końcu powstaje łajająca Miko ;) Ale Mikołajka i Mika są super jako zdrobnienia. Szkoda, że ta pełna forma jest taka niezbyt fajnie brzmiąca. Niestety muszę przyznać, że pomimo mojej antypatii do Nikoli brzmi ona o wiele lepiej od

  • Re: Mikołaja/Mikołajka

    Wiem, że są samodzielne formy i cieszę się, że Mikołajka Ci się podoba 😅. Sama jednak zazwyczaj niezbyt lubię, gdy imiona żeńskie kończą się na -ka, ponieważ brzmią dla mnie jak zdrobnienia, nawet jeśli są to pełne formy np. AgnieszKA, BlanKA, NawojKA. To samo tyczy się przyrostków -ek w imionach

  • Re: Mikołajki

    U nas od jakiegoś czasu na Mikołajki kupujemy kalendarze adwentowy. Przeróżne- z kosmetykami, herbatami, itp. Cena zależy od portfela;)

  • Re: Mikołajki

    Zawsze spełniałam i spelniam marzenia mojego dziecka. Nie tylko w Mikołajki. A co, już nie wolno czy o co chodzi?