To przybliza Mołdawie do Rumunii ułatwia zjednoczenie i znowu wypiera wpływy rosyjskie -- Sława! Forum Słowiańskie gg 1728585
czciborwielki napisał(a): > Na Węgrzech, Słowacji, w Bułgarii i Rumunii sympatie prorosyjskie są zbyt silne > , więc kraje te nie nadają się zbytnio na sojuszników. Sympatie prorosyjskie w Rumunii? Jak ZSRR zajumal rumunska Moldawie w r., 1940 i do tej pory Rumuni nie moga jej odzyskac ? - kpisz ,
Czy o wyborach w Rumunii wolno pisać? Wg exit poll nie wygrał prawicowy kandydat, którego wszyscy mieli za faworyta.
Dobrze byłoby żeby proces rzeczywistego zjednoczenia Mołdowy z resztą Mołdawii, i co za tym idzie, Rumunii wreszcie się rozpoczął. Dobrze by było aby przejść z cyrylicy na łacinkę... ;) . Dużym problemem będzie rozwiązanie kwestii Naddniestrza. Tam zdecydowaną większość mają Ukraińcy i Rosjanie.
W Rumunii trwają protesty przeciwko niespodziewanemu zwycięzcy pierwszej tury wyborów prezydenckich Calinowi Georgescu. Podobne protesty trwaja w ten co nie powinien. Wygral(li) nie ten,ktorego "demokratycznie" wytypowano na zwyciezce przed wyborami ,to juz standard. Protesty w Gruzji mozna
"Rumunia przegoniła Polskę pod względem PKB na mieszkańca według parytetu siły nabywczej" ale za to tusk gra w ping ponga
Rowiazanie jest proste: Nadniestrze do Ukrainy Mołdawia do Rumunii. Ogólnie likwidujemy czarna dziure i lisia nore rosyjska, wzmacniamy sojusznika... -- Sława! Forum Słowiańskie gg 1728585
Podatnik rumuński już płaci 30 procent więcej za uzbrojenie lub, odwrotnie, kupili za tę pożyczkę o 1/3 mniej uzbrojenia. -- Widmo krąży po Europie – widmo (neo)komunizmu
Jak widać Rumunia nie jest naszym doraźnym ale historycznym sojusznikiem. Ja od dawna postuluje bi i mullitilarealne porozumienia. Jesli kupujemy ten sam sprzet to nalezy kupowac go razem łacząc kontrakty i wymuszajac i nizsze ceny i serwis oraz produkcje w zainteresowanych krajach. PS Rumunia moim
Ponieważ ematka wszędzie była i wszystko wie... Zupełnie przypadkiem wyszedł nam niespodziewany tygodniowy urlop w Rumunii, na przełomie czerwca i lipca. Ustaliliśmy,że najbardziej zależy nam na przejechaniu trasy transfogarskiej i transalpiny, czyli urlop w transylwanii. Na razie jako pewniaki mamy