Więcej o:

barszcz

Wypowiedzi na forum o:

barszcz

 • Barszcz czerwony na wędzonce

  Tak czytam watki poświęcone świątecznemu jedzeniu i u wszystkich króluje żurek/barszcz biały. A juest tu ktoś, u kogo tradycyjną zupą jest barszcz czerwony na wędzące? W dodatku barszcz bez zakwasu ? U mnie to tradycyjna zupa na wielkanocne późne śniadanie (no... takie w stylu Ćwierczakiewiczowej :)

 • Barszcz z majerankiem czy bez ?

  Ja daję dużo majeranku. I czosnku i pieprzu czarnego. Przeglądam przepisy i nigdzie nie majeranku ! Chodzi mi o barszcz do uszek i do picia- w ogóle ktoś robi barszcz do picia, taki w szklankach, na rozgrzewkę do popijania potraw ?

 • Re: Barszcz czerwony na wędzonce

  Znam taki barszcz na wędzonce i bez zakwasu. U mnie dawniej był na obiad świąteczny. Od dłuższego czasu żurek przeszedł ze śniadania na obiad i barszcz wyleciał z jadłospisu.

 • Z czym jecie barszcz?

  Hej! Z czym podajecie/ jecie barszcz czerwony? Ja- w Wigilię z uszkami, na co dzień z ziemniakami przysmażonymi z cebulką, gotowanym jajkiem, albo fasolą ( rodzina fasoli nie lubi. Jakie wersje są u Was?

 • Barszcz Putina

  Pani Marusia Zacharowa - rzeczniczka Putina - powiedziała dzisiaj, że nazwa "barszcz ukraiński" to oznaka ukraińskiego nazizmu, ksenofobii i ekstremizmu. Co oni piją na Kremlu? -- "Uchodźcy

 • Re: Barszcz czerwony na wędzonce

  Całe lata próbowałam sie przekonać do barszczu na zakwasie. Równiez i u takich osób, które mówiły"bo ty smaku dobrego zakwasu nie poznałaś dotą. I dobrego barszu. Spróbuj mojego"... No i nie.. Zawas to nie moja bajka. Choc wszelkie kiszonki i zakwasy ba barszcz biały lubię - owsiany, jaglany itp.

 • Re: Barszcz czerwony na wędzonce

  Mam rodzinę od Mazowsza po Śląsk i Galicję. Nigdy i nigdzie nie spotkałam się z czerwonym barszczem na Wielkanoc. Czerwony w wersji postnej, z domowego zakwasu tylko na BN. Na Wielkanoc barszcz biały albo żurek. U nas jest żurek z chrzanem, jajkiem, suszonym twarogiem i wędliną święconkową. Mam

 • Re: Barszcz czerwony na wędzonce

  u nas barszcz czerwony i bez wedzonki (nie gotuje na wedzonce bo jeden osobnik jest jaroszem ) ma wieksze wziecie zawsze niz zur, w naszych domach tez tak bylo, nie pamietam zurku na wielkanoc a barszcz ( na wywarze z bialej kielbasy i szynki) tak i bez zakwasu, ktorego moja babcia/ mama nie robily

 • Kiedy barszcz?

  Barszcz czerwony na zakwasie - kiedy najlepiej ugotować, może być dwa dni przed wigilia? Czy lepszy świeży?

 • Re: Barszcz czerwony na wędzonce

  u mnie także część przodków z Wielkopolski. A rodzina szwagra - lubelszczyzna, Mąż - Warszawa, ktoś tam z Łodzi się zaplątał. I u wszsytkich barszcz czerwony nie na zakwasie. Na wędzon ce :)