Dziewczynka z Ostrowa wykorzystała komunię, by pomóc psom ze schroniska. Zaangażowała gości

Podczas gdy coraz częściej słyszymy o tym, jak rodzice robią z pierwszych komunii swoich dzieci małe wesela, dziewczynka z Ostrowa wolała komuś pomóc niż dostać naręcza ściętych kwiatków.

Schronisko Ostrów opublikowało na swoim profilu na Facebooku krótki post, który pokazuje, że na szczęście niektóre dzieciaki przy okazji pierwszej komunii świętej wolą pomóc bezdomnym zwierzakom niż skupić się tylko na sobie i prezentach.

Jedna z tegorocznych dziewczynek komunijnych poprosiła, żeby jej goście zamiast kwiatków przynieśli na jej święto karmę dla psów.

Tak udało jej się przekazać schronisku 49 kg karmy.

To bardzo fajny gest ze strony dzieciaka. Nie dość, że pomaga psom, to jeszcze oszczędziła naprawdę niepotrzebnego wydatku na kwiaty swoim gościom - przecież te długo nie pożyją. A karma naprawdę przyda się w schronisku. 

Jak można pomóc psom ze schroniska?

Schronisko w Ostrowie Wielkopolskim istnieje od 2012 roku, prowadzi je pani Agnieszka Nowicka. Placówka ma 75 kojców, a o zwierzaki dba oddany personel i liczni wolontariusze. Można im pomóc w pracy - jeśli mieszkacie blisko, zawsze możecie zobaczyć, czy nie potrzebują nowego wolontariusza, albo na miejscu nie czeka na Was nowy przyjaciel.

A jeśli nie chcecie adoptować pieka, możecie wziąć przykład z pomysłowej dziewczynki i np. wysłać karmę albo wysłać datki na poniższe konto:

Stowarzyszenie „Psie marzenia”
Numer konta bankowego:
79 1750 0012 0000 0000 3686 2367
W tytule prosimy wpisać „darowizna” KRS: 0000667714


Jest jeszcze inny sposób - możecie pomóc w szukaniu domu dla podopiecznych schroniska. Jeśli wiecie, że wasz znajomy zastawia się nad kupnem psa, możecie zaproponować mu adopcję bezdomnego zwierzaka.

Możecie też wysłać inne prezenty. Schronisko chętnie przyjmie:

- dobrej jakości karmę
- przysmaki dla psiaków
- obroże i smycze
- zabawki dla zwierząt
- koce, ręczniki lub legowiska (prosi się o nie wysyłanie poduszek i kołder)
- szczotki, szampony i wszystko, co może służyć do pielęgnacji psów

Ta dziewczynka dała karmę, a rodzice tego chłopca wynajęli mu limuzynę

Tylko smutną refleksją napawa fakt, że nie wszyscy traktują komunię, jak okazję, by pomóc innym. Jeden z chłopców na uroczystość pierwszej komunii w Trzciance pod kościół podjechał ogromną, długą na 11 metrów i mieszcząca 14 osób, białą limuzyną. 
Zdjęcia z wydarzenia udostępniła firma, wynajmująca auto, a pod ich postem na Facebooku rozgorzała dyskusja.

W komentarzach pod zdjęciami wywiązała się dyskusja, w której użytkownicy portalu wymieniają się poglądami na temat wynajmu luksusowych samochodów na tego typu przyjęcia. 

Argumenty są różne. Wśród negatywnych pojawiają się głosy zwracające uwagę na rozpieszczanie dzieci i pokazywanie im, że w życiu najważniejsze są pieniądze. Ludzie wytykają rodzicom dziecka, które tego dnia przystępowało do komunii, że uczą je życia w przepychu i chwalenia się dobrobytem. 

Pojawiają się także sygnały, że wynajem limuzyny dla dziecka to leczenie kompleksów rodziców. Ci, zdaniem użytkowników Facebooka, robią wszystko, by podnieść swoje ego i ''pokazać się'' innym. 
 

Jelonek, który uszczęśliwia ludzi. Kiedyś potrzebował pomocy, dziś to on dzieli się miłością z innymi

Więcej o:
Komentarze (38)
Dziewczynka z Ostrowa wykorzystała komunię, by pomóc psom ze schroniska. Zaangażowała gości
Zaloguj się
 • maj.basia

  Oceniono 13 razy 13

  Piękna dziewczynka o wielkim sercu, szczęście jej nie opuści. Dziękuję.

 • hefajstos1

  Oceniono 13 razy 13

  Swietna mała. I gratulacje dla rodziców, że wychowali wrażliwą na krzywdę zwierząt córkę.

 • obeznany

  Oceniono 9 razy 9

  Piękny, mądry gest. To napawa optymizmem. Szkoda, że takich mądrych ludzi jest tak mało w tym kraju.

 • ktos2014

  Oceniono 8 razy 8

  Super co za wspaniała dziewczynka

 • barthez_06

  Oceniono 8 razy 8

  W naszym domu jest to już prawie tradycja. Dwa lata temu starsza córka poprosiła zamiast kwiatów o pieluchy, odżywki i kosmetyki dla małych dzieci. Wszystko co przynieśli goście zawieźliśmy później do Domu Samotnej Matki w Sosnowcu. W tym roku dokładnie tydzień temu komunię miała młodsza córka. W zaproszeniach goście dostali kartkę aby zamiast kwiatów przynieść karmę dla zwierząt która trafi do sosnowieckiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. W naszym mieście bardzo prężnie działa Fundacja "Nadzieja na dom" z którą miałem już okazję współpracować przy wirtualnej adopcji psa przez moich kolegów i koleżanki z zakładu pracy. Po zakończeniu tzw. białego tygodnia będę się z nią kontaktował w sprawie karmy którą udało się zebrać podczas komunii. Niestety u nas w domu to już ostatnia komunia, ale pomagać można i bez okazji :-) Pozdrawiam wszystkich którzy chcą pomagać innym - Bartek Gawlik

 • artur0121

  Oceniono 8 razy 8

  Super!

 • konigin

  Oceniono 8 razy 8

  Sa jeszcze rodzice z olejem w glowie potrafiacy wychowac dziecko z ludzkim podejesciem do swiata. Niestety coraz czesciej sa to wyjatki potwierdzajace regule, ze reszta to nic nie warte "pincet+".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX