Wypowiedzi na forum o:

komunia

  • Komunie, komunie

    Przeanalizowałam pobieżnie nagłówki na google. Spada liczba: chrztów, ślubów, święceń, uczestników mszy. Bez zmian: liczba osób przystępujących do komunii na mszy Rośnie liczba: przystępujących do pierwszej komunii i bierzmowania. Wnioski (zapewne nieuprawnione): - i jak ma się temu Kościołowi

  • Komunia-pieniądze

    Dziewczyny, ile teraz się daje pieniądzy na komunię? Idziemy w. 4 osoby.. Dalsza rodzina.

  • Jak to u Was jest z 1-sza Komunia?

    Wyglada ze z tego sie zrobil Hollywood? U nas wiekszosci kosciolow z tego co obserwuje to nie ma jednego dnia Pierwszej Komuni. W okresie wiosennym co niedziele widac jedna czy dwoje dzieci ktorzy wg Ksiedza sa gotowe i przychodza ubrane i przyjmuje 1-sza komunie w normalnym czasie komuni na mszy.

  • Re: Jak to u Was jest z 1-sza Komunia?

    Moja komunia była skromna, a moje dzieci u komunii nie były, zatem doświadczenie praktycznie zerowe.

  • Re: Komunia-gdzie w Warszawie?

    Bardzo ładne komunie miał mój chrześniak rok temu w Pałacu Kobylin. Eleganckie miejsce z dużym ładnym ogrodem. Świetna obsługa, pyszne jedzenie. Idealne miejsce na takie imprezy.

  • Posyłacie swoje dzieci do komunii?

    Posyłacie swoje dzieci do komunii? Nie rozumiem jak można posyłać dzieci do spowiedzi i komunii.

  • Re: Jak to u Was jest z 1-sza Komunia?

    Szok, że przebijamy Amerykę? Teraz to w większości robi się komunie w restauracjach. Samochody to nie małe Fiaty. Prezenty też inne niż za twoich czasów. Ale tu chodzi o coś innego. Sama komunia to duże wydarzenie dla dziecka i tyle.

  • Re: Jak to u Was jest z 1-sza Komunia?

    Od 20 czy 40 lat mowi sie o "wystawnych komuniach", smiechu warte. Bywalam na komuniach w rodzinie, wszystkie odbywaly sie w domu. Kolezanka zrobila w lokalu pod Warszawa, limuzyn i gali nie bylo. Tylko raz spotkalam sie z urzadzaniem imprezy na wzor wesela- inna kolezanka zamiescila relacje na

  • Re: Jak to u Was jest z 1-sza Komunia?

    boggi_dan napisał: > Szok, że przebijamy Amerykę? Teraz to w większości robi się komunie w restaurac > jach. Samochody to nie małe Fiaty. Prezenty też inne niż za twoich czasów. Ale > tu chodzi o coś innego. Sama komunia to duże wydarzenie dla dziecka i tyle. > DSzok? Tak negatywny... Bo w Ameryce

  • Re: Jak to u Was jest z 1-sza Komunia?

    Myślę, że dla wielu rodzin komunia dziecka jest okazją do rodzinnego spotkania, zjeżdża się cała familia, dla której to także wielkie wyzwanie. Nie dla wszystkich rodzin komunia dziecka ma wyłącznie aspekt religijny, zwłaszcza, że znaczna część zakonczy naukę katechezy po tym wydarzeniu. Sorry, taki