Anne Hathaway była żoną Williama Szekspira 500 lat temu i... teraz. Ale to nie wszystko. Spójrzcie na zdjęcia

Jedną z ulubionych obecnie teorii spiskowych jest informacja, która miała by wskazywać na znajomość amerykańskiej aktorki z angielskim poetą XVI wieku. Choć trudno w to uwierzyć, w mediach społecznościowych zawrzało, a ludzie zaczęli prowadzić w tej sprawie "badania". Jednemu faktowi jednak trudno zaprzeczyć - Anne Hathaway rzeczywiście była żoną Williama Szekspira.

Wielu fanów amerykańskiej bohaterki "Pamiętnika księżniczki", "Diabeł ubiera się u Prady" czy "Les Misérables. Nędznicy" podziwia nie tylko jej kunszt aktorski, ale i nieprzeciętną urodę. Z pewnością Anne Hathaway przyciąga na ekranie wzrok wielu odbiorców, jednak nie tylko to zostało dostrzeżone przez osoby śledzące jej największe produkcje. Wygląd gwiazdy filmowej od wielu lat praktycznie się nie zmienił. W internecie krążą porównania jej zdjęć sprzed 10 czy 15 lat do obecnych, a niektórzy fani Hathaway dopatrzyli się w nich bynajmniej nie retuszu czy odpowiedniej stylizacji, lecz... nieśmiertelności. Dodatkowo całą sprawę podkręca fakt, że partner życiowy aktorki - Adam Shulman, na niektórych zdjęciach do złudzenia przypomina słynnego, angielskiego poetę - Williama Szekspira. Gdyby tego było mało fanom teorii o niestarzeniu się gwiazdy - źródła historycznie wskazują jednoznacznie - żona Szekspira, którą ten poślubił mając zaledwie 18 lat, nazywała się Anne Hathaway. 

Zobacz wideo Anne Hathaway i Dev Patel o miłości, czyli zwiastun serialu "Modern Love"

Amerykańska aktorka żoną Williama Szekspira? Teoria, którą pokochał internet 

Teorie spiskowe dotyczące życia gwiazd należą do jednych z najchętniej czytanych w internecie. Jedną z ciekawszych z pewnością była ta o kanadyjskiej piosenkarce Avril Lavigne, która rzekomo miała zginąć w 2003 roku, a obecnie gwiazda jest zastępowana na scenie przez jej sobowtórkę o imieniu Melissa Vandella. Na portalach społecznościowych nie zabrakło również zdjęć, które miały porównywać wygląd Lavigne przed 2003 rokiem i po. Użytkownicy różnych grup dopatrywali się zmiany m.in. szerokości nosa, ułożenia kącika ust czy kształtu brwi. Sama piosenkarka teorię skomentowała podczas rozmowy telefonicznej w śniadaniowym programie radiowym "The Kyle and Jackie O Show". Powiedziała wówczas: - Tak, niektórzy myślą, że nie jestem mną. To bardzo dziwne. Jak mogą tak w ogóle myśleć? To głupie - cytuje słowa gwiazdy Teraz Muzyka

Więcej podobnych treści przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Obecnie bohaterką jednej z popularniejszych teorii spiskowych stała się amerykańska aktorka Anne Hathaway i jej rzekomy związek z Williamem Szekspirem. Na Twitterze czy Facebooku użytkownicy publikują zdjęcia porównujące obecnego męża gwiazdy do znanego poety  z XVI wieku. Choć mężczyzn dzieli przeszło pięć wieków, a wizerunek Williama Szekspira możemy podziwiać wyłącznie na zachowanych portretach, trudno nie dostrzec jednak między nimi pewnego podobieństwa. 

"O Anne hathaway mówi się z powodu jej urody, ale co z faktem, że jej mąż jest bardzo podobny do Williama Szekspira, a żona Williama Szekspira nazywała się dosłownie ANNE HATHAWAY......" - pisze jedna z użytkowniczek Twittera. W serwisie społecznościowym pojawiły się także wpisy porównujące amerykańską aktorkę do żony poety. 

"William Shakespeare był mężem Anne Hathaway z XVI wieku, a Anne Hathaway z XX wieku jest żoną kolesia, który wygląda jak Shakespeare - to zawsze będzie niesamowite" - możemy przeczytać nad obrazkiem.

Co wiadomo o Anne Hathaway - żonie Williama Szekspira? 

Żona angielskiego pisarza, do której porównywana jest amerykańska gwiazda, urodziła się w drugiej połowie XVI wieku. Niewiele niestety wiadomo na jej temat. Dokładna data urodzin czy śmierci kobiety również nie jest znana. Jak podaje jednak portal Greelane.com, Anne Hathaway przyszła na świat najprawdopodobniej około 1555 roku i dorastała w niewielkim, zachowanym do dziś domku w hrabstwie Warwickshire w środkowej części Anglii. 

Gdy Hathaway miała 26 lat, wyszła za mąż za 18-letniego Williama Szekspira. Przypuszcza się także, że ślub był aranżowany ze względu na stan ciąży, w którym znajdowała się wówczas kobieta. Niektórzy badacze uważają również, że małżeństwo tej dwójki nie należało do najbardziej udanych - na co miałoby wskazywać chociażby miejsce zamieszkania poety. Szekspir przez większość swojego małżeńskiego życia przebywał w Londynie, gdzie skupiał się m.in. na pisaniu, z kolei jego żona z trójką dzieci mieszkali w Stratford. Broniący teorii o udanym związku pary wskazują zaś na źródła historyczne, które mają świadczyć o tym, że poeta mimo dzielącej go z ukochaną odległości, odwiedzał ją niezwykle często, a w dodatku po przejściu na emeryturę, zamieszkał na terenie Stratford. 

Anne Hathaway zmarła w 1623 roku, siedem lat po śmierci Williama Szekspira. Para została pochowana we wspólnym grobowcu w Kolegiacie Świętej Trójcy w Stratford-upon-Avon.

Co na ten temat sądzi współczesna Anne Hathaway?

Teoria spiskowa dotarła oczywiście do jej głównej bohaterki - aktorki Anne Hathaway. Podczas wizyty w amerykańskim talk show "The View", zapytana o jej XVI-wieczne małżeństwo z Szekspirem odpowiedziała: - Nie wiem, nie mam pojęcia, ale stało się to rzeczą popularną. Jedna plotka mówi też, że wspólnie przeszliśmy reinkarnację... Co oczywiście jest prawdą - podsumowała śmiejąc się. 

Więcej o: