Największe psy na świecie - poznaj 10 naprawdę dużych ras. Rekordziści ważą nawet 100 kg

Największe psy na świecie często rozmiarem znacznie dominują nad opiekunem, przez co mogą wydawać się przytłaczające. W praktyce psi giganci to idealni domownicy. Sprawdź z nami największe rasy i poznaj ich charakterystykę.

10 największych psów na świecie - przyjaciele z rodziny molosów i nie tylko 

Wybór odpowiedniego psa nie należy do łatwych, duży pupil to zobowiązanie na długie lata oraz konkretne koszty. Jednak psi olbrzymi potrafią skraść niejedno serce. Sprawdź 10 największych psów na świecie i poznaj ich cechy charakteru. 

Jaki jest największy pies na świecie: mastif angielski 

Na tle innych ras największą wagą wyróżnia się mastif angielski. Ten wyjątkowy pies może osiągnąć nawet 90 cm wysokości w kłębie i 100 kg wagi. Mastify angielskie z wyglądu przypominają słodkie olbrzymy o morelowym, płowym lub pręgowanym umaszczeniu, jednak duża głowa, równie duże chrapy i krótkie uszy sprawiają, że mastif może budzić respekt. Wiemy już, jak mniej więcej wygląda mastif angielski, a jaki jest największy pies na świecie z charakteru? Dawniej mastify były traktowane jako psy stróżujące, współcześnie doceniamy ich spokój, opiekuńczość i potrzebę pieszczot. Mastif angielski to fantastyczny towarzysz człowieka. 

MastifMastif griepsma, pixabay

Zobacz wideo Rozpieść swojego pupila bez wydawania pieniędzy

Największe rasy psów. Wilczarz irlandzki  - wilk z Irlandii  

Wilczarz irlandzki to kolejny psi gigant, który pochodzi z rodziny chartów i z całą pewnością zasługuje na miejsce w rankingu największych ras psów. W przeciwieństwie do poprzednika wilczarza wyróżnia raczej smukła sylwetka przy imponującym wzroście. Ta rasa może osiągnąć metr wysokości w kłębie. Kudłaty pies o szorstkiej sierści i wysportowanej sylwetce jest też bardzo silny. Wilczarze były używane do działań wojennych, po swoich odważnych przodkach współcześni przedstawiciele tej rasy odziedziczyli niezwykłą energię. Ten pies wymaga dużej ilości ruchu. 

Irlandzki wilczarzIrlandzki wilczarz 12019, pixabay

Największe psy świata. Bernardyn - urodzony ratownik 

Czas na kolejne miejsce na liście największych psów świata. Bernardyn to piękny zwierzak o ciepłym spojrzeniu, ta wyjątkowa rasa powstała w szwajcarskim klasztorze w celu ochrony ziemi świętej. Do dziś dnia bernardyny używane są w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych na całym świecie. Jego spokojny i wyważony charakter sprawia, że idealnie sprawdzi się jako opiekun całej rodziny. Bernardyn może osiągnąć nawet 90 cm wysokości w kłębie, a waga dorosłego osobnika waha się w granicach 68-80 kg.  

Bernardyn. Zdjęcie ilustracyjneBernardyn. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Największy pies - rasa, którą znajdą wszyscy

Nowofundland to pies, który ma przewagę w wodzie za sprawą wyjątkowej budowy łap. Pomiędzy palcami można dostrzec u niego błonę, w efekcie łapy pełnią też rolę płetw. Te niezwykle inteligentne zwierzęta doskonale sprawdzają się w roli wodnych ratownikach, ich uwadze nie umknie żaden kąpiący. Nowofundland to jedna z największych ras psów, wyglądem przypominająca nieco bernardyna, mierzy również około 90 cm wysokości w kłębie, jest jednak nieco smuklejszy i ma charakterystyczną czarną, brązową lub czarno-białą sierść. 

NowofundlandNowofundland fot. shutterstock.com

Największy pies na całym świecie: Dog z Bordeaux - molos w typie doga 

Dog z Bordeaux nazywany także mastifem francuskim uznawany jest za potomka starożytnej rasy molossus, strażnika innych zwierząt. Rasa ta była wykorzystywana do polowania na grubą zwierzynę, zaganiania bydła i podczas starć wojennych. Nie jest to może największy pies na świecie (60-68 cm), ale jego wygląd robi wrażenie. Dog z Bordeaux ma masywną budowę (45-55 kg) o pomarszczonej skórze, która ma skłonność do podrażnień. 

DDBDDB 947051, pixabay

Największe psy na świecie. Leonberger - górski molos 

Według jednej z teorii powstania rasy leonberger to mieszanka bernardyna, nowofundlanda i pirenejskiego psa pasterskiego. Z wyglądu przypomina trochę włochatą kulkę o beżowej sierści z ciemnym wykończeniem. Leonberger mierzy około 90 cm wzrostu, jest bardzo silny i inteligentny, ale bez odpowiedniego treningu może sprawiać problemy.

LeonBergerLeonBerger wikimedia

Psi giganci. Owczarek anatolijski - strażnik stada 

Owczarek anatolijski jest dużą rasą o tureckich korzeniach. To prawdziwy psi strażnik, który skutecznie chroni stado i dobytek. Od innych psich gigantów odróżnia go duża żywotność, pies ten żyje nawet 13-14 lat. 

Owczarek anatolijski. Zdjęcie ilustracyjneOwczarek anatolijski. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Największy pies rasa. Mastif neapolitański - typ rodzinny 

Mastif neapolitański to bardzo cichy i inteligentny pies, który strzegł neapolitańskich domów. Grube fałdy i luźna skóra miała go chronić przed atakiem. Mastif najlepiej rozwija się w rodzinnym środowisku, to prawdziwy opiekun dzieci

Mastif neapolitański. Zdjęcie ilustracyjneMastif neapolitański. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Największe rasy psów. Dog niemiecki - urodzony łowca 

Dog niemiecki to rasa, która z całą pewnością zasługuje na wysokie miejsce w naszym rankingu. Ten wyjątkowy pies mierzy ok. 90 cm wysokości, a jego pierwotnym przeznaczeniem było polowanie na grubego zwierza

Dog niemieckiDog niemiecki mtajmr, pixabay

Duże psy. Owczarek kaukaski - strażnik stada 

Wschodnioeuropejska rasa dedykowana ochronie stada. Ze względu na silny charakter owczarek kaukaski polecany jest doświadczonym osobom, ale przy odpowiednim podejściu bez problemu wpasuje się w życie rodziny. Idealnie nadaje się do roli czujnego stróża posesji. 

Owczarek kaukaskiOwczarek kaukaski RebaSpike, pixabay

Zobacz też: Największe pająki w Polsce - kto może czuć się zagrożony?

Więcej o: