Pamiętacie Taylor z serialu "Moda na sukces"? Dziś ma 60 lat i trudno ją rozpoznać

Taylor Hayes była jedną z głównych bohaterek "Mody na sukces". Serial przez lata cieszył się w Polsce ogromną popularnością. Kilka lat temu zniknął jednak z anteny TVP1, mimo to wielu widzów wciąż wspomina go z nostalgią. Jak zmieniła się odgrywająca rolę Taylor Hunter Tylo?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Hunter Tylo urodziła się 3 lipca 1962 roku jako Deborah Jo Hunter. Swoje pierwsze kroki w show-biznesie stawiała jako modelka i w latach 70. i 80. stała się ikoną modelingu. Wystąpiła w kilkuset kampaniach reklamowych i w tym czasie należała do grona najbardziej zapracowanych modelek w branży. Sławę przyniosła jej jednak rola w najsłynniejszej operze mydlanej, czyli "Modzie na sukces".

 
Zobacz wideo Najsłynniejsze wpadki w filmach, serialach i nie tylko! Czy naprawdę nie dało się ich uniknąć?

Hunter Tylo karierę rozpoczynała w modelingu. Sławę przyniosły jej jednak role w operach mydlanych

Zadebiutowała w horrorze "Inicjacja" w 1984 roku. Przez dwa lata występowała też w operach mydlanych "Wszystkie moje dzieci" oraz "Dni naszego życia". Sławę przyniosła jej też rola Messuy Shandar w serialu "Córka maharadży". Jednak jej najsłynniejszą i najdłużej odgrywaną rolą była postać Taylor Hayes w "Modzie na sukces". W jednej z najsłynniejszych amerykańskich oper mydlanych występowała z przerwami od 1990 roku. Losy rodziny Forresterów i przeboje miłosne Ridge’a, Brooke i Taylor przyciągały przed telewizory miliony widzów. Z rolą doktor psychiatrii aktorka ostatecznie pożegnała się w 2018 roku, choć z produkcji odchodziła kilkakrotnie.

Hunter Tylo nie miała szczęścia w miłości. Jej życie spotkała też ogromna tragedia

Aktorka jest trzykrotną rozwódką. Jej życie prywatne było naznaczone wieloma tragediami. Jej starszy brat, Jay Hunter, był uzależniony od narkotyków i chory psychicznie. Terroryzował też całą rodzinę. Krótko po swoich 18. urodzinach Deborah wyszła za mąż za Toma Moreharta. Z tego związku urodził się syn, Christopher. Małżeństwo przetrwało cztery lata. Na planie "Wszystkich moich dzieci" aktorka poznała swojego drugiego męża, Michaela Tylo. Pobrali się w 1987 roku. To wtedy Deborah Jo Hunter postanowiła zmienić nazwisko na Hunter Tylo. Michael był zaborczy i zazdrosny. Jak wspominała aktorka w autobiografii:

Były rzeczy, których zabraniał mi zakładać, jeśli szłam gdzieś sama. Często się o to kłóciliśmy. Nie pozwalał mi np. nosić krótkich skórzanych spódniczek i butów zapinanych na kostce.

W 1988 roku na świat przyszedł syn pary, Michael Edward. Kolejne były dwie córki: urodzona w 1996 roku Izabella i w 1998 roku Katya. To u najmłodszej córki wykryto rzadki nowotwór oka. Lekarze byli zmuszeni usunąć jedną z gałek ocznych, drugą udało się jednak uratować.

W 2002 roku Hunter Tylo zdecydowała się na odejście z "Mody na sukces". Wtedy również zaczęła eksperymentować z chirurgią plastyczną. Jak sama twierdziła:

Dla każdej kobiety 40. oznacza przekroczenie granicy między młodością i starością. Gdyby istniało lekarstwo na zatrzymanie młodości, zapłaciłabym każdą cenę.

Aktorka stosowała botoks, powiększyła usta, wycięła nawet dwa żebra. Jej twarz zaczęła się zmieniać nie do poznania. To również wtedy zakończyło się małżeństwo z Michaelem Tylo. Wdała się w krótki romans z kolegą z planu "Mody na sukces", Ronnem Mossem. Fani byli zachwyceni. Związek jednak szybko się zakończył.

W 2007 roku doszło do kolejnej tragedii w życiu Hunter Tylo. W basenie utopił się jej syn, Michael. Chorował na epilepsję, a po rozwodzie rodziców zaczął zmagać się z depresją. Trafił do prywatnej kliniki, w której doradzono mu odstawienie leków. To doprowadziło do jego śmierci. Po tej tragedii związała się z gitarzystą Coreyem Cofieldem. Mężczyzna stosował wobec niej przemoc domową. Związek szybko się zakończył. W 2009 roku Hunter Tylo na chrześcijańskim forum poznała Gersona Archilę. Pobrali się po 2 miesiącach znajomości. 7 lat później aktorka całkiem zniknęła z show-biznesu. Później przyznawała w wywiadach, że zmusił ją do tego Archila. Mężczyzna stosował wobec niej przemoc emocjonalną, kontrolował jej każdy krok, izolował ją od dzieci.

Dziś Hunter Tylo zajmuje się pomocą ofiarom domowym. Odrzuciła też propozycję powrotu do "Mody na sukces".

 
Więcej o: