Jak wyczyścić kostkę brukową? Sprawdzone sposoby, jak zrobić to perfekcyjnie, tanio i skutecznie

Jeśli chcesz się cieszyć pięknym wyglądem podjazdu czy ścieżki koło domu, zadbaj o regularne czyszczenie kostki brukowej. Co zrobić, gdy pojawią się ciężkie do usunięcia plamy? Mamy na to tanie i sprawdzone metody. Wypróbuj je koniecznie.

Aranżacje przydomowej przestrzeni powinna być ładna i trwała. Producenci kostki brukowej prześcigają się w pomysłach, by sprostać oczekiwaniom klientów i wprowadzić na rynek coraz to nowsze i bardziej oryginalne produkty. Również architekci krajobrazu prezentują co kilka miesięcy nowe trendy z wykorzystaniem różnych materiałów. Gama kostek brukowych stale rośnie, tak jak rodzaje produktów, z której jest zrobiona.

Sposoby na brudną kostkę brukową

Jak zadbać by nasze najbliższe otoczenia zawsze wyglądało schludnie i czysto na długo? Dziś podpowiemy Wam, jak przywrócić oryginalny wygląd czyszczonym powierzchniom, uwydatnić ich strukturę i pozostawić przyjemny zapach. Nasze sposoby są tanie, skuteczne i bezpieczne dla środowiska, co jest niezwykle ważne w przypadku, gdy w domu są małe dzieci lub zwierzęta.

Kostka brukowa pod wpływem słońca, deszczu i wiatru ulega zabrudzeniom. Nieregularne wyrywanie mchu ze szczelin między elementami prowadzi do poważnych deformacji płaszczyzny. Musi być więc pielęgnowana systematycznie. Cykliczne czyszczenie zapobiega gromadzeniu się grubej warstwy brudu, a natychmiastowe usuwanie plam z rdzy czy oleju powoduje, że substancje te nie wżerają się trwale w podłoże.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pielęgnujemy zlew, by był zawsze lśniący i czysty

Jak często czyścić kostkę brukową?

Oczywiście poza częstym zamiataniem wystarczy, że będziesz pamiętał o czyszczeniu kostki brukowej dwa razy do roku: przed i zaraz po sezonie zimowym. Nieodzowne jest też mycie jej wodą pod ciśnieniem przynajmniej raz w miesiącu. W przypadku rozlania oleju lub innych tłustych rzeczy, a także pojawienia się zabrudzeń z rdzy należy reagować błyskawicznie. Im szybciej pozbędziemy się zabrudzenia, tym większa szansa, że nasz podjazd z takiego wypadku wyjdzie bez szwanku.

Domowe sposoby na czyszczenia kostki brukowej. Tanio i skutecznie

Miłośnicy ekologii na pewno docenią, że pielęgnację kostki brukowej można wykonać także bez użycia typowych środków chemicznych. Doprowadzenie otoczenia swojego domu do perfekcyjnej czystości może się bowiem odbyć przy pomocy kilku preparatów, które z pewnością masz w swojej kuchni. Jak więc wyczyścić kostkę brukową domowymi sposobami?

Z pomocą przyjdzie nam soda oczyszczona, która od lat znana jest ze swoich właściwości rozpuszczających trudne zabrudzenia. Soda sprawdzi się doskonale w przypadku plam z oleju lub smaru. Wystarczy nanieść jej roztwór bezpośrednio na plamę i po kilku minutach zmyć go zimną wodą. Sodę można również wsypać do szczelin, pozbywając się w ten sposób chwastów i mchu.

Do czyszczenia i pielęgnacji kostki brukowej doskonały jest również ocet. Tani i ekologiczny produkt wystarczy rozcieńczyć z wodą w proporcjach 2:1, a następnie spryskać kostkę.

Kostkę brukową można również wyczyścić cola.Ten popularny napój najlepiej sprawdza się w przypadku zabrudzeń z rdzy. Jeśli wylejesz zawartość butelki na nawierzchnię i pozostawisz na noc, rano będziesz się cieszyć czystą i nieskazitelnie czystą płaszczyzną.

Więcej o: