Storczyk nie chce kwitnąć? Dolej kilka kropel tego soku, a rozkwitnie jak szalony

Storczyk nie chce kwitnąć? Dolej kilka kropel tego soku, a będzie rósł jak szalony. To wspaniała roślina, która zachwyca najbardziej, kiedy wypuści kwiaty. Przeróżne kolory wspaniale potrafią dopełnić wnętrze mieszkania. Jednak storczyk nie zawsze chce kwitnąć.

Storczyk to naprawdę wspaniały kwiat. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób wybiera go do swojego domu. Jednak często bywa tak, że kiedy kwiaty opadną, roślina nie chcę ponownie zakwitnąć. Mamy jednak na to wspaniały sposób! Wystarczy dolać tego soku, a storczyk rozkwitnie jak szalony.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Storczyk nie kwitnie? Dolej do doniczki soku z cytryny

Jeśli twój storczyk nie chce kwitnąć, z pomocą przyjdzie cytryna. Sok egzotycznego owocu może okazać się dla rośliny naprawdę ogromnym wsparciem. W cytrynie jest wiele witamin oraz minerałów, które są bardzo potrzebne dla odpowiedniego rozwoju storczyka. Kiedy dodasz do wody, którą podlewasz roślinę trochę soku z owocu, zmienisz jej odczyn na kwaśny. Dokładnie taka ziemia jest wymagana, aby storczyk wypuścił nowe kwiaty i rósł jak szalony. 

Czy warto przecierać liście storczyka, sokiem z cytryny? Okazuje się, że tak

Sokiem z cytryny warto również przecierać liście storczyka. Wystarczy rozcieńczyć go z wodą. Przemywaj liście ściereczką nasączoną sokiem z cytryny i wodą, a będą lśnić. Ponadto będą też doskonale odżywione. Cytryna zabezpieczy również roślinę przed wszelkimi owadami, które mogą jej zaszkodzić. 

 

Pamiętaj, że storczyki lubią także kąpiele wodne. Rób je przynajmniej raz w tygodniu

Storczyki warto podlewać nieco inaczej niż większość roślin. Włóż kwiat do naczynia wypełnionego letnią odstałą wodą, na około 20 min. Po tym czasie wyciągnij storczyk i daj mu ociekać przez kilka minut. Najlepiej przeprowadzać zabieg rano. Jednak najpierw sprawdź, czy ziemia storczyka jest już sucha, aby go nie przelać. 

Więcej o: