Jak prać ręczniki, żeby były miękkie i puchate? Zastąp płyn tym produktem! Prosty, zachwycający trik

Jak prać ręczniki, żeby były miękkie i puchate? Nieprawidłowe pranie może sprawić, że staną się szorstkie, zbite i niezbyt przyjemne w użyciu. Na szczęście wystarczy przestrzegać kilku zasad i spróbować domowych trików, by temu zaradzić. Zdradzamy, jak dbać o ręczniki prawidłowo.

Nieważne, czy jesteś po długiej i relaksującej kąpieli, czy po szybkim prysznicu. Miękki i puszysty ręcznik jest zawsze przyjemniejszy w użyciu. Stan taki zazwyczaj utrzymuje się przez jakiś czas po zakupie nowych produktów, ale jeśli zadbamy o prawidłową pielęgnację, możemy w znacznym stopniu przedłużyć żywotność naszych ręczników.

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni? [NaZdrowie]

Interesują cię domowe porady? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak prać ręczniki? Wybierz odpowiednią temperaturę i detergenty

Optymalną temperaturą prania ręczników jest 40-60 stopni. Temperatura wyższa niż te wartości sprawia, że włókna ręczników tracą swoją sprężystość, stają się szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Ponadto najlepiej jest wybierać żele i kapsułki, gdyż proszek do prania trudno się wypłukuje z ręczników.

Jak prać ręczniki, żeby były miękkie, puszyste i pachnące? Jedyny minus to zapach

Pranie ręczników z octem i sodą oczyszczoną to sprawdzony sposób na utrzymanie puszystości materiałów. Wystarczy, że do prania dodasz pół szklanki octu na każdy ręcznik umieszczony w pralce. Jeśli zaś chodzi o sodę, należy najpierw rozpuścić 3 łyżki proszku w szklance wody, a następnie wlać do dozownika na płyn do płukania. Soda usuwa nieprzyjemne zapachy i wybiela, a ocet usuwa osady z włókien, sprawiając, że odzyskują one miękkość. Ponadto ocet ma właściwości odkażające i utrwala kolory. Zapach octu powinien szybko wywietrzeć, ale możesz też dodać do prania kilka kropli olejku eterycznego.

Jak zachować miękkość i puszystość ręczników? Pamiętaj o końcowych etapach prania

Istotne dla zachowania miękkości i puszystości ręczników są też etapy wirowania i suszenia. Wirowanie nie może być zbyt intensywne, więc jeśli twoja pralka nie ma odpowiedniego programu do prania ręczników, musisz samodzielnie zadbać o to ustawienie, wybierając najmniejszą ilość obrotów. Ręczniki jest najlepiej suszyć w suszarce bębnowej lub na świeżym powietrzu. Jeśli robisz to w pomieszczeniu, ale pamiętaj, aby ręczniki dokładnie strzepnąć i rozwiesić tak, aby nie powstały zagniecenia.

Więcej o: