Znamy ranking najlepszych kuchni z całego świata. Na której pozycji znalazła się kuchnia z Polski?

Znamy ranking najlepszych kuchni z całego świata. TasteAtlas opublikowało niedawno wyniki swojego rankingu. Polska znalazła się całkiem wysoko, choć niestety nie udało się wygrać. Jeśli zastanawiasz się, jaka kuchnia wygrała, poniżej znajdziesz odpowiedź.

Niedawno skończył się 2022 rok. Z tej okazji powstało wiele rankingów. Między innymi portal TasteAtlas opublikował, które kuchnie świata były najlepsze. Potrawy oceniali użytkownicy, a udział brało 95 krajów. Polska była całkiem wysoko, jednak to nie nasz kraj wygrał cały ranking. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kuchnia egipska, czyli przysmaki znad Nilu, których musisz spróbować

Ranking Kuchni Świata został opublikowany. Ten kraj wygrał w 2022 roku

Na świecie istnieje wiele wspaniałych kuchni. Szeroko uwielbiane są dania z Włoch, Japonii, czy też Francji. W rankingu na portalu TasteAtlas wzięło udział 95 krajów. W 2022 roku najlepszą kuchnią okazała się włoska. Internauci nie pozostawili złudzeń. Na drugim miejscu oraz nie tak daleko pod względem otrzymanych punktów była kuchnia grecka. Natomiast ostatnia na podium stanęła Hiszpania. W pierwszej dziesiątce natomiast znalazła się między innymi Japonia, Turcja, Indie, czy Meksyk. 

Polska jednak również otrzymała wysoką pozycję. Nasza kuchnia narodowa stanęła na 14 pozycji. Internauci docenili polskie specjały, takie jak sernik, kapusta zasmażana, czy też kiełbasa. Warto jednak wspomnieć, że najlepszym daniem w rankingu, nie było to z kuchni włoskiej. 

Znamy ranking najlepszych kuchni z całego świata. Jakie danie wygrało ranking?

Choć wygrała kuchnia włoska, to jednak danie, które wygrało ranking, do niej nie należy. Tutaj bezkonkurencyjne okazało się danie japońskie. Jednak wcale nie jest to sushi. Potrawa nazywa się Kar?. Danie składa się z ryżu i curry, co może nie być zbyt oczywiste, ponieważ samo curry kojarzy się raczej z Indiami. Potrawa jest jednak bardzo popularna w Japonii. 

Więcej o: