Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań? Włóż talerz do szafy, a smród zniknie!

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań? Zdarza się, że po praniu ubrania mają bardzo nieprzyjemny zapach pomimo użycia pachnących płynów. Jest to bardzo częsty problem, zwłaszcza kiedy wiszą już suche w szafie. Jak pozbyć się problemu?

Niezależnie od tego, ile specyfików dodamy do pralki, źle wysuszone ubrania mogą śmierdzieć stęchlizną. Kolejne pranie nie tylko zajmuje wiele czasu, ale też pochłania energię i pieniądze, dlatego przedstawiamy domowe sposoby na szybkie usunięcie brzydkiego zapachu z ubrań.

Zobacz wideo jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań? Zacznij od prawidłowego prania

Dobre pranie to nie tylko użycie drogich detergentów. Ważne jest również, jak wkładamy ubrania do pralki. Nie można przeładowywać pralki, ponieważ wilgoć będzie wchłaniać się w materiał nierówno. Trzeba również pamiętać, by od razu po skończonym praniu wyjąć ubrania z bębna. Rozwieszając je na suszarce, pilnuj, by nie leżały zbyt blisko siebie i mogły swobodnie schnąć. Nie zamykaj pralki po skończonym praniu. W ten sposób wilgoć nie będzie gromadzić się w urządzeniu.

pranie/pralka Genialny trik na czyszczenie pralki! Wsyp pół szklanki i nastaw program

Dlaczego ubrania śmierdzą stęchlizną? Sprawdź poziom wilgoci w szafie

Przyczyną brzydkiego zapachu jest wilgoć. Nie bierze się ona tylko z prania. Warto sprawdzić, czy nie gromadzi się w szafie. Wilgoć prowadzi do rozwoju bakterii, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. W tej sytuacji należy wyposażyć szafę w pochłaniacze wilgoci. Nie tylko zapobiegną stęchliźnie, ale też sprawią, że ubrania będą ładnie i świeżo pachnieć.

czyszczenie zlewu Wsyp pół szklanki soli do odpływu. Banalny trik na oszczędzanie

Soda pomoże w walce ze smrodem i wilgocią. Pożegnasz problem na zawsze!

Pochłaniacze wilgoci z pewnością kupisz w sklepie, ale możesz je również zrobić samodzielnie. Potrzebujesz, tylko jednego produktu, który znajdziesz w swojej kuchni. Soda oczyszczona doskonale pochłania wilgoć. Wysyp ją na talerz i włóż do szafy. Wymieniaj naczynie co jakiś czas, by skuteczne pozbyć się problemu. Proszek możesz dosypać także do prania. Sprawi, że ubrania nie będą pochłaniać za dużej ilości wody

Więcej o: