Zmywarka śmierdzi, a na naczyniach pozostaje brud? Pora zastosować ten genialny trik

Zmywarka śmierdzi, a na naczyniach pozostaje brud? Urządzenie należy regularnie czyścić. Mamy na to genialny i prosty sposób. Podpowiemy także, o których elementach możesz zapominać, kiedy czyścisz swoją zmywarkę, a również są szalenie istotne dla jej prawidłowego funkcjonowania.

Jeśli ze zmywarki wydobywa się nieprzyjemny zapach, a po wyjęciu naczyń dalej widzisz na nich brud, to znak, że pora ją dokładnie wyczyścić. Choć powinno się to robić regularnie, to jednak wiele osób nie zawsze może znaleźć na to czas lub po prostu o tym zapomina. W takim przypadku, z pomocą przyjdzie ta genialna mikstura.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Jak często powinno się myć zmywarkę? Nie zapominaj o tych elementach

Zmywarkę należy regularnie czyścić. Najlepiej robić to, co najmniej raz w miesiącu. Co więcej, raz w roku warto zrobić jej gruntowne czyszczenie. Jednak nie wszyscy pamiętają o dokładnym umyciu wszystkich elementów zmywarki. Nie każdy rzuca się w oczy. Kiedy zabierasz się za czyszczenie urządzenia, pamiętaj o tych częściach:

  • Pamiętaj o koszach, najlepiej namoczyć je raz na jakiś czas, 
  • Nie zapominaj o śmigle zmywarki,
  • Bardzo ważne jest to, aby umyć filtry,
  • Uszczelki również wymagają czyszczenia,
  • Szufladki na detergenty, również należy regularnie myć. 

Jednak czym najlepiej umyć zmywarkę? Domowe sposoby zwykle obejmują użycie sody oczyszczonej, ocet lub kwasek cytrynowy. To dobre sposoby, ale mamy jeszcze jeden, który jest równie niezawodny. Możesz także użyć boraksu.

Czym warto umyć zmywarkę? Wypróbuj mikstury z boraksem

Sposoby z wykorzystaniem octu, sody oczyszczonej, czy też kwasku cytrynowego są naprawdę dobre. Jednak warto wypróbować również metody z boraksem. Substancja jest solą sodową kwasu borowego i działa niezwykle odświeżająco. Proszek tej jest  sprzedawany w sklepach chemicznych, aptekach i niektórych marketach a jego koszt to zaledwie kilka złotych za kilogram. Boraks doskonale powinien poradzić sobie z kamieniem. Podążaj za tą instrukcją: 

  1. Weź miskę i wsyp do niej boraks oraz dodaj wodę, gdzie na jedną szklankę proszku, powinna przypadać około 1/4 płynu, 
  2. Następnie wymieszaj wszystko dokładnie i ewentualnie dodaj olejek eteryczny, aby nadać mieszance przyjemny zapach, 
  3. W ostatnim kroku wystarczy po prostu wziąć gąbkę i dokładnie wyszorować wszystkie części zmywarki. 
Więcej o: