Kwiaty, które zakwitną nawet w styczniu. Wystarczy o nie dobrze zadbać, a będą rosły jak szalone

Kwiaty, które zakwitną nawet w styczniu. Jeśli uwielbiasz rośliny i wiele różnych kolorów dookoła siebie, podpowiemy ci, jakie kupić, aby cieszyły twoje oczy nawet w okresie zimowym. Te zakwitną nawet teraz i nie są szalenie trudne w uprawie. Sprawdź, które najbardziej ci pasują.

Rośliny doniczkowe to coraz bardziej popularna domowa ozdoba. Jednak wiele z nich nie zakwita w okresie zimowym, przez co trzeba długo poczekać, zanim znów zachwycą kolorami. Podpowiemy ci, które kwiaty będą cieszyć cię nawet w styczniu. Sprawdź, które najbardziej ci pasują.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Zależy ci na pięknych kwiatach, które rozkwitną nawet zimą? Postaw na skrzydłokwiat

Skrzydłokwiaty dodają naprawdę wiele elegancji wnętrzom. W dodatku kwitną nawet na zimę. Mają niewielkie wymagania, tak więc poradzą sobie z nimi nawet nowicjusze. Ciężko doprowadzić kwiat do zwiędnięcia. Ponadto skrzydłokwiaty pełnią również rolę oczyszczaczy powietrza i pomagają z nadmiarem wilgoci w pomieszczeniach. Warto rozważyć zakup tej rośliny

 

Świetnym wyborem może być również anturium. Ma naprawdę piękne kwiaty

Podobne do skrzydłokwiatu będzie anturium. Roślina również kwitnie nawet zimą. Od skrzydłokwiatu różni się przede wszystkim kolorem. Kwiaty rośliny są intensywnie czerwone. Jednak można spotkać również odmiany w białych, różowych lub nawet fioletowych barwach. Jeśli pasuje ci wygląd anturium, musisz pamiętać, że jest to znacznie bardziej wymagająca roślina niż skrzydłokwiat. Jej pielęgnacja nie jest jednak niemożliwa.

 

Jeśli marzysz o pięknych kwiatach w domu, nawet zimą, wybierz Falenopsis. To jedna z łatwiejszych w uprawie, odmian storczyka

Jeśli jednak nie odpowiada ci wygląd skrzydłokwiatów, a wciąż szukasz rośliny, która nie będzie trudna w pielęgnacji, warto pomyśleć o storczyku. Odmiana Falenopsis jest idealna dla nowicjuszy, a w dodatku kwitnie również zimą. Kwiat ma naprawdę wiele kolorów, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. 

 
Więcej o: