Jak szybko uprasować koszulę? Ten trik jest mistrzowski! Zajmie ci to tylko 3 minuty

Prasowanie koszuli bywa bardzo uciążliwe. Materiał, z którego jest wykonana ta część garderoby bardzo szybko się gniecie, dlatego warto wiedzieć, jak ułożyć ubranie na desce, by temu zapobiec. Ważna jest również kolejność prasowania. Jak ekspresowo wyprasować koszulę? My wiemy!

Jak prasować koszulę? To pytanie zadaje sobie wiele osób, stając przed deską. Ta część garderoby często nie chce z nami współpracować i gniecie się jeszcze w trakcie prasowania. Warto wiedzieć, jak ułożyć materiał na desce, by temu zapobiec. Jest pewien trik, który sprawi, że prasowanie koszuli będzie o wiele prostsze.

Zobacz wideo Ułatwiamy prasowanie, czyli krochmal w sprayu i sposoby na przypalone lub zepsute żelazko

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak błyskawicznie uprasować koszulę? Kolejność ma wielkie znaczenie

Prasowanie koszuli nie musi trwać w nieskończoność. Jest pewien sposób, dzięki któremu uporasz się z tą czynnością tylko w 3 minuty! Użytkownik YouTube pokazał prosty trik na szybkie prasowanie. Pamiętaj o tym, by napełnić żelazko wodą. Duża ilość pary ułatwia prasowanie najbardziej pogiętych miejsc. Ważna jest kolejność:

1. Zacznij od "plecków" koszuli. Ułóż materiał w taki sposób, by miejsce zszycia leżało na krawędzi deski. Odpowiednio w ten sam sposób wyprasuj drugą połowę.

2. Czas na rękawy. Należy równo zagiąć mankiety i zaprasować je w kant.

3. Następnie prasujemy przód koszuli. Nałóż ją od boku na deskę z jednej strony, wyprasuj, a następnie powtórz to od drugiej strony. Nie zapomnij o przerwie między guzikami!

4. Na koniec prasujemy kołnierz. Wyprostuj stójkę i zaprasuj, następnie zagnij ją w połowie, by zaznaczyć linię zgięcia. 

 

Jak złożyć koszulę? W ten sposób jej nie pognieciesz

Jeśli nie chcesz wkładać koszuli od razu po prasowaniu lub jedziesz w podróż i musisz ją spakować do walizki bardzo ważny jest sposób, w jaki ją złożysz. Robiąc to źle, koszula ponownie się wygniecie. Odwróć ją "pleckami" do góry. Boki koszuli złóż do środka, a następnie nałóż na nie rękawy. Zacznij składać ubranie od dołu na dwa razy. Tak złożona koszula nie pogniecie się przez długi czas.

Ubranie brzydko pachnie po prasowaniu? Dodaj kilka kropel tego produktu

Jeśli materiał ma nieprzyjemny zapach po praniu i nie masz czasu, by wyprać koszulę ponownie, możesz zniwelować go jeszcze w trakcie prasowania. Wystarczy, że dodasz do żelazka kilka kropel olejku eterycznego. Wlej je do zbiornika na wodę. Dzięki temu koszula będzie pięknie pachnieć na długo.

Więcej o: