Te rasy psów najszybciej się uczą. Są wyjątkowo zdolne, a sztuczki to dla nich pikuś!

Rasy psów, które bez problemu pojmują komendy i są posłuszne, najczęściej bywają również najwierniejsze. Zdarza się jednak, że są bardzo wymagające. Jeśli poszukujesz dla siebie inteligentnego czworonoga lub ciekawi cię, które psy zasługują na miano najmądrzejszych, koniecznie sprawdź nasz artykuł.

Jeśli planujecie kupić lub zaadoptować psa, który będzie odznaczał się posłuszeństwem, będzie potrafił wykonać skomplikowane sztuczki, a może nawet i wystartuje w zawodach, przyjrzyjcie się tym rasom. Według licznych badań zostały one okrzyknięte najmądrzejszymi rasami psów na świecie. Jakie jeszcze cechy posiadają te wyjątkowe czworonogi?

Zobacz wideo Pies na dachu budynku potrzebował pomocy. Ściągnęła go policja

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co to znaczy, że pies jest mądry? Szybko się uczą i są wierne

Są psy, które nad wyraz szybko uczą się nowych komend i słuchają poleceń, a są i takie, którym sprawia to trudność. Okazuje się, że wpływ na to ma wiele różnych cech czworonoga, często zależnych od jego rasy. To, czy pies jest mądry, zwykle określamy na podstawie jego oddania, posłuszeństwa i pamięci do nauki sztuczek. Badacze sprawdzili większość ras psów i na podstawie wieloletnich badań, wyłonili faworytów. Poznajcie najmądrzejsze rasy psów na świecie.

Te rasy psów są najmądrzejsze. Poznaj 10 ras, które są prawdziwymi geniuszami

Najmądrzejsze psy zdaniem naukowców to te, które są prawie w 100% posłuszne właścicielowi. Pamiętaj jednak, że posłuszeństwo wynika również z odpowiedniej opieki i stałych treningów. Oto najmądrzejsze rasy psów:

Border collie

Doberman

Rottweiler

Papillon

Pudel

Owczarek australijski

Labrador retriever

Owczarek niemiecki

Golden retriever

Owczarek szetlandzki

Zdecydowanym faworytem we wszystkich rankingach jest uwielbiany przez wiele osób border collie. To wyjątkowa rasa psów pasterskich, które od wieków cechowała ogromna dyscyplina oraz koncentracja na człowieku i powierzonych zadaniach. Bordery są wybitnie inteligentne i posłuszne. Wymagają jednak dużej dawki codziennej aktywności i długotrwałych treningów, by pomóc im zapanować nad instynktem gonienia stada.

Te rasy psów uczą się najwolniej. Sprawdź, jak wygląda ranking

Badania obejmowały również mniej pojętne rasy psów. Wynika z nich, że najwolniej uczącymi się pupilami są przedstawiciele małych ras. Shih-tzu, beagle, buldog, pekińczyk oraz basset to wyjątkowo nieposłuszne psiaki. Oczywiście da się to zmienić odpowiednimi treningami. Dla chcącego nic trudnego.

Więcej o: