Problem z zaparowanymi okularami? Weź 5 złotych i idź do apteki a pozbędziesz się go na dobre

Każdy posiadacz okularów zna irytację, kiedy zaparowują. Najczęściej dzieje się tak zimą, kiedy wracamy z dworu do ciepłego pomieszczenia. Szkła wtedy zachodzą parą co utrudnia widoczność. Czy można sobie poradzić z problemem parujących okularów? Wystarczy wykorzystać ten domowy trik!

Parowanie okularów to jeden z najbardziej frustrujących problemów, z którymi muszą się borykać ich użytkownicy. Zaparowane okulary potrafią być niezwykle irytujące i przy okazji utrudniać codzienne funkcjonowanie. Większość osób woli unikać tego problemu. Jak pozbyć się pary z powierzchni szkieł i co zrobić by nie parowały?

Zobacz wideo Bose Frames Alto - okulary przeciwsłoneczne i słuchawki w jednym [TOPGadżet]

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sposób na parujące okulary. Domowy trik 

Zima jest szczególnie ciężkim okresem dla posiadaczy okularów, gdyż właśnie wtedy najczęściej zmagają się z problemem parowania. Różnica temperatur pomiędzy dworem a ogrzewanymi pomieszczeniami, jest główną przyczyną pojawiania się pary na szkłach, która znacząco utrudnia widoczność. Aby okulary nie parowały, potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja. Można zaopatrzyć się w specjalistyczne środki czyszczące, dostępne w sklepach optycznych. Tworzą ona powłokę odpychającą cząsteczki wody, dzięki czemu skutecznie zmniejszają parowanie soczewek okularowych.

Istnieje jednak domowy sposób na zaparowane szkła, a jest nim mydło w płynie. Wystarczy wetrzeć je w okulary i pozostawić do wyschnięcia, po czym dokładnie przetrzeć je ściereczką z mikrofibry. Ważne jest również ułożenie okularów na nosie. Nie powinny one przylegać ściśle do kości czołowej, a ich duża część nie może opierać się na policzkach.

Skuteczny sposób na zaparowane okulary. Produkt z apteki

Jednym z najbardziej skutecznych domowych sposobów na zaparowane okulary, jest użycie produktu, który jest dostępny w aptece i nie kosztuje więcej niż pięć złotych. Jest nim gliceryna, która nie ma sobie równych w ochronie szkieł przed parowaniem. Należy nałożyć ją na miękką szmatkę, a następnie wetrzeć w okulary. Na sam koniec, szkła trzeba wypolerować suchą szmatką. Gliceryna sprawi, że okulary nie będą parować, dopóki będzie się na nich znajdować warstwa ochronna. Innym sposobem może być zastosowanie pianki do golenia. Proces wygląda dokładnie tak samo, jak nakładanie gliceryny na okulary.

Więcej o: