Co zrobić, żeby storczyk rozkwitnął? Wykorzystaj ten produkt, a wypuści nowe kwiaty

Co zrobić, żeby storczyk rozkwitnął? To jeden z najbardziej popularnych kwiatów, które ozdabiają mieszkania wielu osób. Roślina nie ma wielkich wymagań co do uprawy, jednak często zdarza się, że nie chcę znowu rozkwitać. Mamy jednak sposób, aby wypuścił kwiaty na nowo.

Storczyki to bardzo popularne rośliny doniczkowe. Wiele osób chętnie ozdabia nimi wnętrza swoich domów. Niestety często zdarza się tak, że storczyki wcale nie chcą ponownie zakwitnąć. Mamy jednak sposoby, aby szybko wypuściły nowe piękne kwiaty. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Co zrobić, aby storczyk rozkwitł na nowo? Potrzebny będzie ryż

Jeśli twój storczyk, nie chce wypuścić nowych kwiatów, to może być to naprawdę frustrujące. Niestety często bywa tak, że pomimo zapewnienia roślinie optymalnych warunków, ta i tak nie chce kwitnąć. Mamy jednak sposób, który powinien pobudzić storczyka do ponownego wypuszczenia kwiatów. Roślina potrzebuje przede wszystkim odpowiednich składników mineralnych, takich jak potas, żelazo, krzem i fosfor. Te elementy zawiera między innymi woda ryżowa. Wystarczy, że zalejesz litrem gorącej wody, około 10 gramów ryżu. Zostaw wszystko na godzinę, a następnie odsącz ryż. Następnie pozostaw wodę do ostygnięcia i podlej roślinę. Nawóz najlepiej stosować mniej więcej co cztery razy. 

 

Co zrobić, aby storczyk rozkwitł na nowo? Sięgnij po sól Epsom

Innym skutecznym sposobem, który możesz dodać do pielęgnacji storczyka, jest wykorzystanie soli Epsom. Dzięki niej roślina powinna wypuścić nowe kwiaty. Do litra wody dodaj jedną łyżeczkę soli Epsom. Następnie podlej mieszanką storczyki. Ten nawóz możesz stosować mniej więcej raz w tygodniu. Dzięki soli ziemia zdobędzie więcej składników odżywczych, a storczyk wypuści nowe piękne kwiaty. 

Więcej o: