Ta pasta czyni cuda. Nanieś ją na brudne miejsca, a skutecznie usuniesz ślady po markerze permanentnym

Marker permanentny pozostawia po sobie mocne ślady, których ciężko się pozbyć. Nie wystarczy sama woda z mydłem. Nie musisz jednak szukać specjalnych środków. Niektóre z nich pewnie masz w domu Przedstawiamy domowe sposoby na usuwanie śladów po markerze.

Markery permanentne, jak sama nazwa wskazuje, pozostają na powierzchni przez długi czas. Ślady po tak trwałym pisaku ciężko zmyć, ale nie jest to niemożliwe. Sprawdź najbardziej skuteczne sposoby na usunięcie zabrudzeń.

Zobacz wideo Jak zmyć marker z różnych powierzchni? To proste!

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć marker permanentny? Użyj alkoholu

To usuwania śladów po pisaku warto użyć alkoholu izopropylowego. Rozpuszcza trwałe zabrudzenia i poradzi sobie z markerem. Korzystając z niego pamiętaj o tym, bo otworzyć okna. Alkohol uwalnia silne związki do powietrza. Możesz również użyć napoju wysokoprocentowego, takiego jak wódka. Namocz wacik lub kawałek ścierki w alkoholu i przetrzyj zabrudzone miejsca. Gdy zetrzesz ślady, przetrzyj to miejsce czystą wodą.

Jak wyczyścić żelazko? Domowy sposób rozwiąże problem. Wystarczy zmieszać ten produkt z wodąJak wyczyścić żelazko? Zmieszaj ten produkt z wodą a brudu zniknie

Usuwanie śladów po pisakach. Ta pasta czyni cuda

Do wyczyszczenia miejsc zabrudzonych markerem permanentnym możesz użyć domowej mieszanki z pasty do zębów i sody oczyszczonej. Nanieś zmieszaną pastę na zabrudzenia i odczekaj kilka minut. Po tym czasie weź mokrą ścierkę i rozetrzyj środek na zapisanej powierzchni. Możesz użyć do tego również starej szczoteczki do zębów. Na koniec przetrzyj wszystko wodą. Ten sposób doskonale sprawdzi się przy usuwaniu śladów po pisaku z drewna. Jeśli pojawi się konieczność, powtórz cały proces kilka razy.

Wysiewanie nasion do rolki po papierze toaletowymNie wyrzucaj rolki po papierze toaletowym. Pomoże przy wysiewaniu

Domowe sposoby na ślady po markerze permanentnym. Użyj tego sprayu

Lakier do włosów ma podobne działanie co pasta do zębów. Spryskaj brudne miejsce lakierem i odczekaj chwilę. Następnie przetrzyj wszystko zwilżoną ściereczką z mikrofibry, a po pisaku nie będzie śladu. Jeśli zabrudzenia są wyjątkowo duże i intensywne, możesz kupić specjalny marker suchościeralny. Zamarz nim ślady po pisaku permanentnym, a następnie zetrzyj brud gumką do ścierania. 

Więcej o: