Te rasy kotów są najmądrzejsze. Inteligencją biją na głowę większość domowych pupili

Najmądrzejsze rasy kotów: kot sfinks, kot bengalski, kot belgijski, kot szkocki, kot norweski leśny, czy kot orientalny? Ras jest naprawdę wiele, jednak która jest najbardziej inteligentna? Jeśli marzy ci się najmądrzejszy czworonożny przyjaciel, koniecznie poznaj te rasy.

Jak wiadomo jest naprawdę wiele ras kotów. Każda ma swoją zaletę, jednak które są najbardziej inteligentne? Znamy odpowiedź na to pytanie. Jeśli marzy ci się czworonożny przyjaciel, który będzie chętnie i szybko uczyć się nowych sztuczek, a w dodatku mocno się do ciebie przywiąże, koniecznie musisz poznać te rasy. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te kostiumy nie przypadły do gustu tym zwierzakom. Tylko spójrzcie na ich miny

Najmądrzejsze rasy kotów. Kot sfinks, kot bengalski i kot orientalny

Jeśli marzy ci się kot, o orientalnym wyglądzie i krótkim włosiu, poznaj koniecznie te trzy rasy. To jedne z najinteligentniejszych oraz zabawowych pupili. Te koty uwielbiają spędzać czas z właścicielem, a także są bardzo aktywne. To bardzo żywiołowe zwierzaki, które wymagają sporo uwagi właściciela. Jeśli więc marzysz o kocie, który będzie miał dość nietypowy i egzotyczny wygląd, a w dodatku będzie naprawdę inteligentny i lojalny, te rasy są dla ciebie. 

 

Najmądrzejsze rasy kotów. Kot belgijski i kot szkocki zwisłouchy zachwycają srebrnym futrem

Te dwie rasy posiadają piękne srebrne futra. Choć kot szkocki zwisłouchy posiada często również inne kolory. W dodatku to bardzo czułe i spokojne zwierzaki, które chętnie przytulają się do swojego właściciela. Ich lojalność i inteligencja biją na głowę większość ras. Jeśli marzy ci się taki zwierzak, rozważ kota belgijskiego lub szkockiego zwisłouchego. 

 

Najmądrzejsze rasy kotów. Kot norweski leśny, czyli długa sierść i psi charakter

Jeśli natomiast marzysz o kocie, który ma psi charakter a w dodatku długą sierść, to rasa norweska leśna będzie świetnym wyborem. To zwierzaki, które przywiązują się bardzo mocno do swoich właścicieli. Uwielbiają się bawić i czasem rozrabiają, jednak można nauczyć je również komend i różnych sztuczek. Jeśli myślisz o takiej rasie, kot norweski leśny będzie doskonałym wyborem.

 
Więcej o: