Jak pozbyć się myszy z domu? Te z pozoru przyjemne zapachy skutecznie wytępią gryzonie

Jak pozbyć się myszy? Mogą schować się w domu, garażu, czy nawet na strychu. Obecność myszy stanowi zagrożenie dla zapasów jedzenia i dla naszego zdrowia. Przedstawiamy sprawdzony sposób na myszy, który ma jeszcze jedną ukrytą zaletę.

Myszy w domu są problemem, którego nie powinniśmy bagatelizować. Mogą bowiem wyrządzić wiele szkód, od zanieczyszczenia jedzenia, po poprzegryzane kable i roznoszenie zarazków. Nie musimy jednak od razu sięgać po łapki i drogie odstraszacze dźwiękowe. Wystarczą humanitarne, domowe sposoby na wypędzenie gryzoni z mieszkania.

Zobacz wideo Cytryna, rozmaryn i... Zobacz, jak w prosty i tani sposób zrobić naturalny odstraszacz komarów

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się myszy? Rozłóż te przyprawy, a pozbędziesz się nie tylko gryzoni

Istnieje szereg sprawdzonych sposobów, dzięki którym pozbędziemy się uciążliwych gryzoni. Wystarczą przyprawy, które możesz ususzyć lub posadzić w doniczce i użyć świeże. Myszy nie lubią bowiem pewnych zapachów, które skutecznie je odstraszają. Są to między innymi: mięta, dziewanna, oleander, lawenda, dziki rumianek oraz wrotycz. Podobnie nie znoszą aromatu świeżych liści pomidorów oraz spleśniałej cytryny. Wybrane produkty możesz rozłożyć w miejscach przebywania szkodników, wzdłuż listw, w szafkach lub nieopodal gniazda. Co ciekawe, sposób okazuje się skuteczny nie tylko w przypadku myszy. Te zapachy odstraszają również pająki.

pająki w naszych domachZabijasz pająki w domu? Powody, dla których nie warto się ich bać

Skuteczny odstraszacz na myszy. Gryzonie nienawidzą tego zapachu

Bardzo skutecznym produktem, który odstraszy myszy, będzie także ocet. Jego zapach sprawia, że gryzonie czują się zagrożone i uciekają w popłochu. Możesz przygotować jako odstraszacz specjalną miksturę. Wystarczy, że rozcieńczysz trochę octu z wodą, a następnie spryskasz nimi miejsca, w których najczęściej pojawiają się myszy. 

Jak usunąć grzyb ze ściany? Domowe sposoby na to, aby ściany odzyskają czystość i higienicznośćJak usunąć grzyb? Weź 10 zł i idź do apteki. Ściany będą znowu czyste!

Jak przepędzić myszy z domu? Poznaj różne sposoby na walkę z gryzoniami

Jeśli nie mamy naturalnego strażnika w postaci kota lub psa, nie chcemy używać niehumanitarnych sposobów, a rośliny nie przyniosły oczekiwanego skutku, warto dodać te parę sposobów, by mieć pewność, że szkodniki bezpowrotnie odejdą. Myszy panicznie boją się dźwięku szeleszczącej folii. Dobrym pomysłem będzie zatem wyłożenie podłogi w okolicach listw, arkuszami folii aluminiowej. Dodatkowo światło, które odbija się od jej powierzchni może skutecznie je wystraszyć.

Inteligentne rasy kotów, kot sfinks,kot bengalski, kot belgijski, kot szkocki, kot norweski leśny, kot dachowiec, kot orientalntyNajmądrzejsze rasy kotów. Inteligencją biją na głowę większość pupili

Więcej o: