Dziś dzień Kubusia Puchatka. Historia znanego żółtego misia i jego przyjaciół

Niewiele osób wie, że mieszkańcy Stumilowego Lasu istnieli naprawdę. Jednym z najlepszych przyjaciół Kubusia był Krzyś, czyli Christopher Robin Milne. Był on pierwowzorem i synem autora powieści. Bajka Kubuś Puchatek, bohaterowie, ponadczasowość, historia jest tym co od lat urzeka nie tylko dzieci.

Kubuś Puchatek jest jedną z tych bajek, która przetrwała próbę czasu i do dziś zachwyca i bawi coraz to kolejne pokolenia. Bohater stworzony przez pisarza Alana Alexandra Milne'a ma nawet swoje święto - Dzień Kubusia Puchatka, czyli z angielskiego Winnie the Pooh Day, który jest obchodzony dnia 18 stycznia, w rocznicę urodzin pisarza.

Zobacz wideo Wieczorynka, dobranocka, czyli jak to się zaczęło i co oglądaliśmy najchętniej [Popkultura Extra]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bajka Kubuś  Puchatek. Historia za książką dla dzieci

Inspiracją do napisania powieści o głupiutkim Kubusiu Puchatku był prawdziwy miś. W 1914 roku w White River w Ontario myśliwy postrzelił matkę niedźwiedzicę, której dziecko od razu znaleziono i zabrano na stację pobliskiej kolei. Los chciał, że zatrzymujący się na postoju porucznik Korpusu Weterynaryjnego Kanady upatrzył sobie małe niedźwiedziątko i chciał je odkupić za 20 dolarów. Nadał mu imię Winnie. Ostatecznie niedźwiedź trafił do londyńskiego ogrodu zoologicznego. Tam 9 lat później Winniego odwiedził Christopher Milne, który widział w nim dużą wersję swojego ulubionego pluszaka. Ojciec Christophera, obserwując fascynację syna misiami postanowił stworzyć o nich książkę i uczynić syna jednym z bohaterów.

Kubuś Puchatek - Bohaterowie. Dzień Kubusia Puchatka

Autor bestsellerowej książki dla dzieci, podczas procesu jej tworzenia dołączył do Kubusia i Krzysia również pozostałe maskotki swojego syna. Zabawki, które służyły jako inspiracja pisarza, można oglądać w Nowojorskiej Bibliotece Publicznej. Dzień Kubusia Puchatka jest obchodzony przynajmniej od 1986 roku, jednak nie wiadomo kto był jego pomysłodawcą. Jak świętować? Warto przeczytać lub obejrzeć przygody łakomego misia. Można również, ku jego pamięci zjeść coś, co misie lubią najbardziej.

Cytaty Kubuś Puchatek. Misiowe mądrości

Książka A.A. Milne zawiera w sobie grono pięknych wartości przekazanych w prosty sposób, tak by najmłodsi mogli je zrozumieć. Jednak część cytatów wciąż potrafi wzruszyć starszych czytelników i widzów. Po części są to wspomnienia z czasów, kiedy sami ją czytali lub po prostu przypomnienie rzeczy i uczuć, które jako dorośli ludzie często nam ulatują w pędzie codziennego życia.

 
Więcej o: