Problem ze zmieszczeniem się w limicie 2000 kilowatów na godzinę? Ten sposób pomoże Ci oszczędzić

Rachunki za energię elektryczną co miesiąc rosną. Warto więc przyjrzeć się urządzeniom AGD w naszym domu. Jak czytać zamieszczone na nich etykiety i czym różnią się od siebie klasy energetyczne sprzętów? Co zrobić, aby zapewnić, że nie przekroczymy limitu zużycia, który gwarantuje nam lepszą cenę?

Wysokość rachunków za energię elektryczną rośnie z miesiąca na miesiąc, odczuł już chyba każdy. Dodatkowo teraz do 2000 kilowatów na godzinę cena za energię elektryczną ma być o wiele korzystniejsza niż po przekroczeniu tego limitu. Wiele gospodarstw domowych może jednak mieć problem, by zmieścić się w wyznaczonym zużyciu. Nie dziwi więc, że szukamy oszczędności i coraz większą uwagę przywiązujemy do sprzętów nie tylko ekologicznych, ale również pomagających dopiąć comiesięczny budżet.

Zobacz wideo Jak może wyglądać polska energetyka w przyszłości?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak odczytywać klasy energetyczne? Nowe etykiety

Od jakiegoś czasu na etykietach energetycznych przestały pojawiać się charakterystyczne plusy. Unia Europejska zdecydowała o powrocie do 7-poziomowej skali. Obejmuje ona symbole od A do G, przy czym klasa A i B to dwie najwyższe pozycje oznaczające całkiem nowe sprzęty, w których zastosowano wyjątkowo innowacyjną technologię przyjazną środowisku, pozwalającą jednocześnie w największym stopniu zaoszczędzić pieniądze użytkownika. Klasy C i D, obejmują dawną klasę A+++ oraz większość A++. To również są bardzo oszczędne urządzenia, pomagające w obniżeniu kosztów.

dowód osobisty Te osoby muszą szybko złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego

Klasy energetyczne. Plusy a oszczędność

Klasy efektywności energetycznej z plusami, wciąż jeszcze są oznaczeniami używanymi przy wielu sprzętach energetycznych. Podczas zakupów nowego urządzenia możemy spotkać się z 10-punktową skalą obejmującą oznaczenia od A+++ do G, przy czym A oznacza najbardziej oszczędne. Do rzadkości należą już zresztą produkty z innych niż A kategorii. Informację o klasie energetycznej, do której przynależy dany sprzęt, zawsze znajdziemy na etykiecie urządzenia.

Od kiedy PIT 2023? Zmiany przepisów dotyczących składania zeznań podatkowych. Obowiązują nowe terminy Od kiedy PIT 2023? W tym roku obowiązują zupełnie nowe terminy!

Czym się kierować przy wyborze? Zużycie energii

Podczas wyboru urządzenia AGD, powinniśmy się kierować nie tylko etykietami danego produktu informujące o zużyciu energii. Równie ważna jest efektywność, z jaką działa konkretne urządzenie. Istnieje powód, dla którego wybieramy zmywarkę, która – choć zużywa prąd – pomaga obniżyć zużycie wody. Podobnie jest z innymi sprzętami. Dobrze dobrane produkty pozwolą nie tylko obniżyć rachunki, ale też zachować efektywność.

Więcej o: